Vazhdon seanca e mbyllur për Pjetër Shalën

INA
INA

9 Qershor, 2023

Në rastin e Pjetër Shalës është duke vazhduar dëgjimi i dëshmitarit të shtatë të Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Gjykatën Speciale.

Intervistimi po zhvillohet në kuadër të seancës private, ku dëshmia e tij po jepet në seancë të mbyllur ashtu siç ka ndodhur edhe me dëshmitarët e mëparshëm.

Sidoqoftë, pasi të mbarojë dëshmimi, trupi gjykues ka bërë të ditur që kjo dëshmi do të transkriptohet dhe të publikohet pas rishikimit.

Shala po qëndron në Hagë për mbi dy vjet, pasi që ishte arrestuar në mars të vitit 2021 dhe qe dërguar në Hagë në prill të po atij viti.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xhezair shaqiri

Trim nuk bëhesh duke imituar filmat e Holivudit, por lind

rozeta hajdari

Grabitet shtëpia e ministres së Qeverisë Kurti

rashiq

Rashiq: Unë dhe familja ime më të sigurtë jemi në Kosovë se në Serbi

jarinje kufi kosove serbi merdar

Një javë nga sulmi terrorist në veri – pikat kufitare Jarinjë dhe Bërnjak ende të mbyllura

Wiliam-walker

Walker: Pse u lejua të largohej grupi i armatosur i Banjskës?

ritchie-torres

Kongresisti Torres: Serbia t’i tërheqë menjëherë forcat ushtarake nga kufiri me Kosovën

IMG_5646

Pas publikimit të pamjeve, reagon kryeministri Kurti – ka këtë mesazh!

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

INFO

NA NDIQ