Vazhdon seanca kuvendore për zgjedhjen e zëvendësministrave në RMV

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/03/2023

Kuvendi sot duhet ta vazhdojë seancën e 104-t me debat rreth pikës së katërt të rendit të ditës – Propozimi për emërimin e zëvendësministrave në Qeveri.

Deputetët do ta vazhdojnë debatin e filluar dje për zgjedhjen e zëvendësministrave të Mbrojtjes Tiron Jajaga, të Drejtësisë Viktoria Avramovska Madiq, të Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave Vjollca Berisha, të Shëndetësisë Maja Manoleva dhe të Arsimit dhe Shkencës Agim Nuhiu.

Kryeministri Dimitar Kovaçevski në cilësinë e propozuesit të zëvendësministrave, në fjalimin e tij në fillim të seancës së djeshme, theksoi se me zgjedhjen e tyre do të kompletohet plotësisht përbërja e re e Qeverisë.

TË FUNDIT
6 orë
Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet
6 orë
Incidenti në Pensilvani ku u plagos ish-Presidenti Trump, dyshohet për një të vdekur
6 orë
Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)
9 orë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi
12 orë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur

ME TE LEXUARA

21 orë
Samiti i NATO-s, shqetësimi për shëndetin e Biden hedh hije mbi samit
15 orë
DASH: Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në Kosovë dhe rajon
20 orë
Propagandë e fëlliqur kundër turizmit në Shqipëri, avokati nga Kosova flet nga Vlora
15 orë
Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc
18 orë
Memedi: Janë ndërmarrë masat për rastin e foshnjes 4 muajshe, do ketë përgjegjësi
15 orë
Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

LEXO MË SHUMË

trump-6-1

Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet

IMG_4336

Incidenti në Pensilvani ku u plagos ish-Presidenti Trump, dyshohet për një të vdekur

IMG_4335

Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)

ali ahmeti

Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi

Arben Fetai Qeveri

Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur

63cca913-aa66-4fdf-a82b-8dc41175a33c

Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin

natasha gaber

Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik

kameramedia

Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

Tabanoc kufi

Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc

INFO

NA NDIQ