Vazhdon të jetë i lartë numri i të shëruarve nga virusi

Iliria News Agency
Iliria News Agency

19/02/2022

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e fundit për gjendjen me Kovid-19 në Maqedoninë e Veriut.

Për 24 orë janë regjistruar 838 nga 4.078 testimet e realizuara.

Në po të njëjtën periudhë janë regjistruar edhe 1.140 të shëruar dhe 20 raste të vdekjes.

Në regjistrin për persona të vdekur nga Kovid-19 janë regjistruar edhe 2 viktima që kanë ndërruar jetë gjatë periudhës prej 03.02. deri 14.02.20222./TV21

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

IMG_9416

ASH e Selës tubim në Tetovë (VIDEO)

INFO

NA NDIQ