Vdekja e policit në Jarinje po cilësohet e dyshimtë, trupi i pajetë dërgohet në IML

INA
INA

11/12/2023

Zyrtari policor, Rexhep Sejdiu, i cili punonte në pikën kufitare në Jarinje, ka ndërruar jetë të dielën derisa ishte në ndërrimin e natës. Vdekja e policit është cilësuar si e dyshimtë dhe tashmë kanë nisur hetime.

Sejdiu u gjet pa shenja jete nga mbikëqyrësi i tij, me ç’rast u njoftua Emergjenca dhe një ekip mjekësor doli në vendin e ngjarjes, ku u konstatua vdekja e tij.

Burimet kanë bërë me dije se edhe njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, kurse trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion.

Të njëjtat burime thonë se me urdhër të Prokurorit, rasti është iniciuar si “Vdekje e dyshimtë”.

I ndjeri ishte pjesë e Njësive Speciale të Policisë Kufitare.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

Albin Kurti Shkup

​Kurti: Ballkani Perëndimor është i kërcënuar nga shteti serb

reuten

Reuten: Sanksionuam Kosovën, jo agresorin – duhen hapa ndaj Vuçiqit e Dodikut

David-Philips

Serbët le të shkojnë në Serbi, nëse duan të përdorin dinarin, thotë ish-zyrtari amerikan

nexhmedin spahiu

Spahiu publikon disertacionin e doktoraturës në matematikë, paralajmëron se do t’jua nxjerrë “notat e dobëta” disave

vjosa osmani ushtria fsk

Kërkohet shërbimi ushtarak në Kosovë pas kërcënimeve të Serbisë

Kurti

Kurti: “Lista Serbe” e lidhur me Vuçiqin dhe Putinin

Vjosa Osmani Erdogan

Osmani falënderon Erdoganin për mbështetjen ndaj Kosovës

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

INFO

NA NDIQ