Vdes Georgia Engel (VIDEO)

0

Georgia Engel ka ndërruar jetë në moshën 70 vjeçare.

Aktorja legjendare ishte më e njohur për punën e saj si Georgette Franklin Baxter në “The Mary Tyler Moore” dhe për karrierën e saj në skenë.

Roli i fundit i saj ishte si zonja Tottendale në “The Drowsy Chaperone”.

Ajo vdiq të premten në Princenton. Shkaku i vdekjes ende nuk dihet, transmeton Klan Kosova.