Vdes mbreti i fundit grek, Konstantini II

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11 Janar, 2023

Ish-mbreti Konstantin Gliksburg u nda nga jeta mbrëmjen e sotme në moshën 82-vjeçare. Së fundmi ai ishte shtruar në reanimacionin e “Shëndetësisë”.

Ai kishte pësuar një goditje në tru, por kishte shumë probleme shëndetësore, nga dështimi i shumë organeve.

Njeriu që pjesën më të madhe të jetës e kaloi si “mbret pa mbretëri”. Por ai vetë thoshte se “nuk jam mbreti i dikurshëm, jam mbreti Kostandin”.

Në një intervistë të rrallë, ai u shfaq më i qetë për të gjithë këtë çështje.

“Nuk më intereson e kaluara. Ne të gjithë jemi tashmë diçka … ”

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

parlamenti-bullgar

Bullgari: Përplasje fizike në parlament!

vucic

Vuçiq konfirmon se do të takohet me Macron-in dhe Scholz-in

vucic rama kovacevski

Tensionet në veri, Vuçiq takohet me Ramën dhe liderët e tjerë të Ballkanit

vucic

Momenti kur gazetarja e CNN i drejtohet herë Vuçiqit: A e njihni Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran?

zvecan serbet flamur

Tubime në Mal të Zi në mbështetje të serbëve në Kosovë

tome-gashi

Gashi: Njëri nga arrestuarit në Veri është gjeneral serb…

vucic erdogan

Vuçiqi i lutet Erdoganit që t’i ndihmojë rreth situatës në Kosovë

rama kovacevski

Tensionet në Kosovë, Rama nga Bratislava: Po ta donit takimin “të nxehtë”, të kishit sjellë serbët

stanishiq simatoviq

Stanishiqi dhe Simatoviqi dënohen me nga 15 vjet burgim për krime lufte në Bosnje e Kroaci

INFO

NA NDIQ