Vdes mbreti i fundit grek, Konstantini II

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/01/2023

Ish-mbreti Konstantin Gliksburg u nda nga jeta mbrëmjen e sotme në moshën 82-vjeçare. Së fundmi ai ishte shtruar në reanimacionin e “Shëndetësisë”.

Ai kishte pësuar një goditje në tru, por kishte shumë probleme shëndetësore, nga dështimi i shumë organeve.

Njeriu që pjesën më të madhe të jetës e kaloi si “mbret pa mbretëri”. Por ai vetë thoshte se “nuk jam mbreti i dikurshëm, jam mbreti Kostandin”.

Në një intervistë të rrallë, ai u shfaq më i qetë për të gjithë këtë çështje.

“Nuk më intereson e kaluara. Ne të gjithë jemi tashmë diçka … ”

TË FUNDIT
1 ditë
Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)
1 ditë
Zero roaming me BE-në deri më 2027
3 ditë
Hill: Njohja e Kosovës s’do të jetë kusht për hyrjen e Serbisë në BE
3 ditë
Vukoviq: Kam informacione të besueshme se po bëhen përgatitje për kandidaturën e Gjukanoviqit si zv.sekretar i përgjithshëm i NATO-s
4 ditë
Për shkak të valës së nxehtit në Greqi, mbyllen shkollat dhe çerdhet

ME TE LEXUARA

1 ditë
Zero roaming me BE-në deri më 2027
1 ditë
Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)

LEXO MË SHUMË

vucic dodik

Ballkan: historia përsëritet (dhe Evropa kthen kokën nga ana tjetër)

roaming-800x445

Zero roaming me BE-në deri më 2027

Christopher Hill Kristofer

Hill: Njohja e Kosovës s’do të jetë kusht për hyrjen e Serbisë në BE

milo gjukanoviq gjukanovic

Vukoviq: Kam informacione të besueshme se po bëhen përgatitje për kandidaturën e Gjukanoviqit si zv.sekretar i përgjithshëm i NATO-s

moti nxehti temperatura-termometri

Për shkak të valës së nxehtit në Greqi, mbyllen shkollat dhe çerdhet

siljanovska-zelenski-2-780x439-1

Vazhdon vizita e presidentes Siljanovska- Davkova në Berlin në Konferencën për rindërtimin e Ukrainës

wesley clarck vesli klark

Clark: Do të ishte tradhti ndaj Amerikës nëse dhëndri i Trump ndërton memorial në Serbi

parlamenti evropian zgjedhjet be

Evropa sot voton, kush do e marr timonin

vucic dodik

“Kuvendi gjithëserb” në Beograd! Analiza e REL: Nga lutjet për Serbinë dhe Republikën Sërpska, tek folklori! Si u konceptua

INFO

NA NDIQ