Vdes në moshë të re mërgimtari nga Deçani në Gjermani

Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/03/2023

Ka vdekur aksidentalisht në Gjermani në moshën 38 vjeqare, mërgimtari Selmon Kastrati nga Lëbusha e Deçanit.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur mediat lokale nga Deçani.

‘’Në këto çaste të rënda për familjen dhe të afermit, ju shprehim ngushëllimet më të sinqerta!

Lusim Allahun të ju dërgoj forcë për ta përballuar dhimbjen!’’, thuhet në njoftim.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

mjeke

Gjermani: Numri i mjekëve të huaj më i lartë se kurrë më parë

1

Oda kërçovare në Zvicër ndau mirënjohje për veprimtarë dhe personalitete të suksesshëm të diasporës

Screenshot_2024-03-03-13-23-31-627_com.facebook.katana-edit

I riu nga Kosova pushton skenën e American Idol me këngën ‘Oj Kosovë, oj nëna ime’

avio-bileta-pasaport

Pse duhet ta rezervoni fluturimin për në 5 të mëngjesit

policia gjermane gjermani

Gjermani: 4 të vrarë nga të shtënat me armë zjarri në një familje

gjermani jeta

Janë dyfishuar çmimet e naftës dhe gazit në Gjermani, gjermanët mezi i’a dalin

Blinken

Blinken përmend vajzat shqiptare që kanë “pushtuar” Amerikën dhe restorantin e traditës shqiptare në Nju Jork

gjermania-780x470

A po rikthehet shërbimi ushtarak i detyrueshëm në Gjermani?

shqiponja-me-duar

“Krenarbëria” për herë të parë jepen çmime për krijimtarinë Arbëreshe (FOTO)

INFO

NA NDIQ