Vdes në rrethana misterioze aleati kryesor i Putinit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/01/2023

Ish-kryeministri i Dagestanit Magomed Abdulayev 61-vjeç, ka vdekur pasi është përplasur nga një makinë.

The Sun shkruan se 61-vjeçari ishte figura e një prej elitarëve pranë regjimit të presidentit rus Vladimir Putinit.

Ndërsa theksohet se vdekja e tij ka ndodhur në rrethana misterioze.

Abdulayev ishte kryeministër i rajonit të pasur me naftë Dagestan nga viti 2010 deri në vitin 2013 dhe u emërua kur Medvedev ishte nominalisht në krye të Kremlinit.

Ata e kishin njohur njëri-tjetrin që kur ishin studentë të diplomuar në Universitetin Shtetëror të Shën Petersburgut, thonë raportet.

TË FUNDIT
7 orë
Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin
7 orë
Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit
7 orë
Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!
7 orë
Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter
10 orë
Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

ME TE LEXUARA

15 orë
Qeveria e re/ Andonovski për REL: Synojmë shumicën prej 2/3 në Kuvend!
20 orë
Ngritet alarmi: Grupet ekstreme serbe në pritje për sulme në veri
15 orë
Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet
20 orë
Allen: Asociacioni, hap thelbësor në rrugëtimin euro-atlantik të Kosovës
15 orë
Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm
20 orë
Sekretari i Jashtëm britanik këtë javë në Tiranë! “The Sun” zbardh axhendën
13 orë
Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron
20 orë
Osmani: Rusia përmes satelitit të saj Serbisë paraqet rrezik aktiv për de-stabilizim të rajonit

LEXO MË SHUMË

Edward Joseph Zhozef  Eduard

Joseph analizon aksidentin me helikopter në Iran: Presidenti Raisi ka vdekur, do ta fajësojnë Izraelin

stefan andonovski

Andonovski: Nuk do të luhet më futboll nëpër ministri, institucionet e udhëhequra nga BDI janë në prag të kolapsit

elizabet liz alen allen

Allen: Jemi të zhgënyer nga Siljanovska, do të shohim nëse qeveria do t’i respektojë marrëveshjet ndërkombëtare!

ebrahim raisi

Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

izet mexhiti

Mexhiti: Për qeverinë e re janë duke negociuar fituesi me fituesin

qeveria

Cilat resorë do t’i udhëheqë VLEN? Flet Taravari dhe Andonovski nga VMRO

mickoski

Mickoski pas rivotimit pret 62 deputetë, ja çka paralajmëron

Hovenier

Marrëveshja mes Kosovës dhe ShBA-së, Hovenier: Ky është një hap i rëndësishëm

Jorgos Gerapetritis

Gerapetritis: Marrëveshja e Prespës duhet të respektohet

INFO

NA NDIQ