Vedat Muriqi asistues në barazimin e Mallorcas ndaj Valencias

Picture of ina-online
ina-online

07/10/2023

Mallorca dhe Valencia kanë ndarë pikët në ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në La Liga.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Son Moix” përfundoi me rezultatin 1:1, shkruan Gazeta Express.

Vedat Muriqi kompletoi një tjetër 90 minutësh, teksa sonte kontribuoi me asistim.

Sulmuesi kosovar asistoi te goli i shënuar nga Daniel Rodriguez (5′). Për prizrenasin ishte ky asistimi i dytë në elitën e futbollit spanjoll, krahas katër golave.

Diego Lopez (45+3′) shënoi golin e barazimit për “Lakuriqët”.

Mallorca tani ka tetë pikë dhe renditet në pozitën e 13-të në tabelë.

Valenica është e nënta me 11 pikë.

TË FUNDIT
1 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
3 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare
7 orë
UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës
9 orë
Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën
14 orë
Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve

ME TE LEXUARA

23 orë
"Shqipëria është 99% jashtë Europianit", thotë Chiellini: Festoni për arritjen deri këtu
2 ditë
Zelensky e përgëzon Ukrainën për fitoren në Euro 2024, e krahason me përpjekjet e luftës
15 orë
Sot dy ndeshje në Euro 2024: Vëmendja tek sfida Zvicër – Gjermani
2 ditë
Ofendoi tifozët e Maqedonisë së Veriut, Dënimi i parë për Mirlind Dakun vjen nga klubi i tij rus, Rubin Kazan
14 orë
8 ndryshime në formacion, mësoni si do të luajë Spanja ndaj Shqipërisë
2 ditë
Tri ndeshje sot në EURO 2024, kemi se çfarë të shohim
14 orë
Uragan kuqezi për të mposhtur Spanjën, Shqipëria ‘fiton’ me tifozët (Numri)
2 ditë
Armando Broja rikthehet titullar? Finalja me Spanjën, ja tri lëvizjet e Silvinjos te Kombëtarja shqiptare

LEXO MË SHUMË

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

zvicer gjermani

Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare

mirlind daku

UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës

ardian kozniku

Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën

tifozet kombetarja

Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve

izer aliu

FC Aarau përforcohet me djaloshin shqiptar me prejardhje nga Maqedonia

xhaka zvicer

Dueli për kreun e grupit A, Granit Xhaka paralajmëron Gjermaninë

Tifozet kuq e zi kombetarja

Uragan kuqezi për të mposhtur Spanjën, Shqipëria ‘fiton’ me tifozët (Numri)

Spanja Luis De La Fuente

8 ndryshime në formacion, mësoni si do të luajë Spanja ndaj Shqipërisë

INFO

NA NDIQ