Vedat Muriqi: Ka qenë një periudhë e komplikuar, por tani jam zhbllokuar dhe jam i lumtur

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi ka folur pas fitores 2-1 të Lazios në Coppa Italia ndaj Lazios, ku ishte vendimtar në fitoren e marrë në minutën e fundit.

Lazio triumfoi në shtëpi ndaj Parmas duke siguruar kalimin në çerekfinale të Coppa Italia.

Goli i parë i vendasve erdhi nga Marco Parolo (23’), ndërsa i dyti në minutën e 90-të nga Muriqi, por që u shënua si autogol i portierit shkaku i një devijimi të lehtë.

Megjithatë, sulmuesi prizrenas e cilëson si gol të tijin, ndërsa pas ndeshjes ka thënë se është i lumtur me fitoren, golin dhe zhbllokimin.

“Jam i lumtur që skuadra u kualifikua në çerekfinale dhe jam i kënaqur edhe me golin e parë, i cili ishte vendimtar”, ka thënë fillimisht Muriqi për Lazio Style Channel pas ndeshjes.

“Unë isha i pafat me dy dëmtimet, Covid-in, nuk u përgatita me ekipin, nuk ishte e lehtë për mua të bëja 90 minuta. Bëra një rrugë tjetër nga të tjerët”.