Vedat Muriqi kthehet në Turqi? Ylli “dardan” mund të luaj për Galatasarayn sezonin e ri

INA
INA

20 Maj, 2023

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi po kalon momente fantastike në La Liga, me ekipin e Mallorcas.
Por, e ardhmja e lojtarit “dardan” është ende në pikpyetje, pasi shumë klube tashmë i kanë bërë oferta sulmuesit nga Kosova, shkruan Lajmi.net

Komentatori sportiv në Turqi, Serkan Korkmaz, deklaroi se Vedat Muriqi sezonin e ri mund të luaj në ekipin e Galatasarayt, aty ku bën pjesë edhe lojtari tjetër “dardan”, Milot Rashica.

Një spekulim i tillë, mund të bëhet edhe realitet, pasi skuadra e Galatasarayt mund të mbetët pa sulmues kryesor, pasi Mauro Icardi pritet të largohet nga klubi menjëherë pas përfundimit të këtij sezoni.

Vedat Muriqi e njeh mjaftë mirë ligën e Turqisë, pasi në të kaluarën ka luajtur për skuadrat, si: Genclerbirligi, Caykur Rizespor dhe Fenerbahce.

Sulmuesi kosovar gjatë këtij sezoni me Mallorcan ka shënuar 14 gola dhe ka bërë 4 asiste në La Liga, duke dhënë një kontribut tejet të madh./Lajmi.net/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kurti

Kurti në NBC: Bandat në veri ose kthehen në Serbi ose arrestohen në Kosovë, pastaj zgjedhjet

rama bbc

Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo. Tani është koha për paqe

Aggeler

Aggeler: Maqedoninë e Veriut e presin vendime të vështira, por ne jemi aty

Struga-780x439-1

Struga pret mërgimtarët për sezonin veror

kurti-1

Kurti zbulon një për një, emrat e sulmuesve të KFOR-it

IMG_1814

Talenti kumanovar Albion Jashari po shkëlqen tek KF Shkëndija U16

herri kejn kean

Real Madridi në kërkim të një sulmuesi, del në skenë emri i yllit anglez

beckam bekam

Beckham bën ofertën e çmendur

mourinho

Mourinho i vendos dy kushte Romës për të qëndruar

INFO

NA NDIQ