Vedat Muriqi: Nuk ishte sezoni im më i mirë!

Picture of INA
INA

03/05/2024

Vedat Muriqi: Nuk ishte sezoni im më i mirë!

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi gjatë një interviste për EsportsIB3 e ka bërë një përmbledhje të këtij sezoni me Mallorcan.

Muriqi e kishte nisur mirë edicionin 2023/24, por një lëndim me kombëtaren e la atë jashtë për 3 muaj.

Ai u rikthye më pas, duke e ndihmuar Mallorcan të shkojë deri në finale, por duke u mposhtur pas penalltive nga Athletic Bilbao.

“Nuk ishte sezoni im më i mirë. E fillova duke humbur penallti, më pas u riktheva duke shënuar gola por u lëndova. Unë dua që ky sezon të mbyllet me një notë të mirë dhe Mallorca në pozitë të mirë”, u shpreh futbollisti kosovar.

Mallorca ende nuk e ka siguruar matematikisht mbijetesën, por është pranë kësaj arritjeje.

TË FUNDIT
16 orë
Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës
17 orë
Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk
17 orë
Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt
2 ditë
Publikohet lista! 6 shqiptarë do të jenë pjesë e ekipit të Zvicrën në Euro 2024
2 ditë
Ramadani: Isha në rrezik për jetë, më trajtuan si fëmija i presidentit

ME TE LEXUARA

17 orë
Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt
17 orë
Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk
16 orë
Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

LEXO MË SHUMË

cairi

Çairi shkruan historinë, mposht Vardarin dhe siguron finalen e Kupës

tyson

Kjo është koha kur do të zbresin në ring Fury e Usyk

hetemaj

Nga lufta në Kosovë e deri tek Serie A, rrugëtimi emocionues i Përparim Hetemajt

Zvicra shaqiri

Publikohet lista! 6 shqiptarë do të jenë pjesë e ekipit të Zvicrën në Euro 2024

ramadani

Ramadani: Isha në rrezik për jetë, më trajtuan si fëmija i presidentit

massimiliano-allegri_15r5yo9lfzicg1kw8p87d4nrer

Juve-Allegri, rrezikohet shkarkimi i menjëhershëm i trajnerit!

Inter-1

Marotta bën gati një tjetër super goditje, synon yllin e Realit

musiala

Real Madrid konfirmon operimin e David Alaba

arteta

Arteta me “sytë” nga Spanja: Në të ardhmen mendoj rikthimin në La Liga

INFO

NA NDIQ