Veliçkovski: Asnjë institucion shtetëror i Maqedonisë nuk e ka dënuar aktin terrorist në Kosovë

Picture of INA
INA

05/10/2023

Kryetari i Lëvizjes për Republikën e Re, Ivon Veliçkovski në emisionin “Intervistë në SHENJA”, i pyetur për të komentuar deklaratën e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut për zhvillimet në Kosovë, tha se fillimisht asnjë institucion shtetëror i Maqedonisë nuk e ka dënuar aktin terrorist.

“Nëse nuk ishte akt terrorist perse është arrestuar Radojçiq. Bëhet fjalë hetim të hapur. Ne a e pranojmë Kosovën si shtet-Po. Standardet janë të njëjta. Si ishte reagimi i kryeministrit? Nuk e di cila është pozita e tij ose Qeverisë, e them se atë që ne si lëvizje e kemi thënë. Dënimi është i qartë, se kjo ishte kërcënim i paqes në Kosovë, megjithatë ende është aktive kërcënimi për stabilitetin rajonal. Duhet të jemi të vëmendshëm edhe në Maqedoni por edhe në rajon”, deklaroi Veliçkovski.

TË FUNDIT
4 orë
Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë
4 orë
ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave
6 orë
Do të marrin nga 2000 euro në muaj, gjithsej 36 ish-deputetë kanë kërkuar dhe kanë marrë apanazh
6 orë
BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës
6 orë
Me sukses është shmangur një skandal eventual! Siljanovska në Samitin në Shkup e shmangu përdorimin e emrit të shtetit

ME TE LEXUARA

17 orë
“Uragani KUQEZI”/ Mbi 50 mijë shqiptarë do jenë në ndeshjen e Kombëtares me Italinë në “Signal Iduna Park”
13 orë
Sulejmani: Teatri i Tetovës do të hapet gjatë mandatit tim!
10 orë
Nga mesnata, shtrenjtohen derivatet e naftës
17 orë
MPB-ja shpalos detaje nga vrasja e dyfishtë në Kratovë
13 orë
BFI nuk e njeh vendimin e Gjykatës: Selver Xhemaili është myfti i Tetovës

LEXO MË SHUMË

IMG_3097

Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë

Maksim Dimitrievski

ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

Do të marrin nga 2000 euro në muaj, gjithsej 36 ish-deputetë kanë kërkuar dhe kanë marrë apanazh

BDI selia

BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

gordana siljanovska davkova

Me sukses është shmangur një skandal eventual! Siljanovska në Samitin në Shkup e shmangu përdorimin e emrit të shtetit

fronti evropian vlen

Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)

ali ahmeti

Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve

derivate nafta dizeli benzin

Nga mesnata, shtrenjtohen derivatet e naftës

buka-market

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: Na shtrenjtojnë kafshatën e gojës

INFO

NA NDIQ