Veljanovski dhe Rashkovski dalin nga paraburgimi shtëpiak

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/02/2022

Ish kryeparlamentari Trajko Veljanovski dhe ish sekretari gjeneral i Qeverisë, Dragi Rashkovski prej ditës së djeshme mbrohen në liri. Ata ishin në paraburgim shtëpiak. Gjykata e Apelit ka vlerësuar se ata nuk mund të ikin ose të ndikojnë tek dëshmitarët. Veljanovski dhe Rashkoski janë liruar pas garancisë që kanë ofruar. Sipas Prokurorisë, Rashkovski dyshohet se si sekretarë i përgjithshëm i Qeverisë ka furnizuar autoritetet me softuer për komunikacion në trafik, në mënyrë të paligjshme. Ndërsa kryeparlamentari Veljanovski ishte në paraburgim shtëpiak pasi u dënua për rastin “Organizatorët e 27 prillit”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

qeveria kosoves prishtine

Sot ditë zie në Kosovë në kujtim të vajzave dhe grave të vrara

ikja

Të dhënat e trishta/ Të rinjtë po ikin në emigracion, të moshuarit punojnë

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

INFO

NA NDIQ