Vëllau i Ali Ahmetit propozon Elita Mashën kandidate për deputete?!

INA
INA

17/12/2023

Vëllau i Ali Ahmetit, Fekri Ahmeti në një postim të tij të fundit ka bërë me dije se afaristja Elita Masha do të jetë deputete e ardhshme e Parlamentit të Maqedonsë së Veriut.

Ai thotë se Elita masha është mbesë Zaja+zi dhe nuse Shqipërie dhe deputete e ardhshme.

Nuk dihet nëse lideri i BDI-së, Ali Ahmeti do ta pranojë këtë kandidaturë të propozuar nga vëllau i tij, por dihet se listat e kandidatëve për zgjedhjet e 8 Majit do të jenë krjetësisht ndryshe nga listat e viteve të kaluara, pasi gara mes Frontit Evropian dhe LEN-it do të jetë e ashpër.

Nga ana tjetër, në të gjitha ankteta e deri tanishme BDI vazhdon të mbetet si parti më e fortë në vend duke e nxjerr fituese absolute edhe në zgjedhjet e ardhshme që do të mbahen me 8 Maj 2024. /TS/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-mk

Vrasje në Bllacë, krisma armësh

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

ahmeti-grubi-bujar-osmani-arber

Ademi: Osmani është i pari në listë, kemi mbledhur mbi 9.000 nënshkrime

kuvendi parlamenti

Të mërkurën deputetët do të votojnë për anëtarin e KSHZ-së dhe Ligjin për lojërat e fatit

bujar osmani

Osmani: Ukraina është vetëm stacioni i parë i ambicies imperialiste ruse, në radhë është Ballkani

kasami tetove nenshkrime

“Ndryshimin nuk e ndal as pushteti e as Rusia”, Kasami: Po të kishte më shumë zyra KSHZ, nënshkrimet do të mblidheshin për një ditë

INFO

NA NDIQ