Vëllezërit shqiptarë masakrojnë me thikë bashkatdhetarin në Greqi

ina-online
ina-online

22 Gusht, 2023

Dy vëllezër me origjinë shqiptare kanë plagosur me thikë bashkatdhetarin e tyre në Greqi.

Pas mobilizimit të menjëhershëm të punonjësve të policisë, njëri nga dy vëllezërit është arrestuar.

Ngjarja ka ndodhur në Mastichar të Kos pasditen e së dielës.

Ende nuk dihen shkaqet e ngjarjes së përgjakshme, pasi shqiptari i plagosur ndodhet në spitalin e Kosit me plagë të shumta me thikë, por jashtë rrezikut për jetën.

Megjithatë, ai ende nuk është në gjendje të dëshmojë për të shpjeguar se si ndodhi ngjarja.

Falë reagimit të menjëhershëm të të gjitha shërbimeve të Policisë, njëri nga dy autorët u gjet, u arrestua dhe u referua në Prokurorinë e Rrethit. Ai akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë dhe shkelje të ligjit për armët. Për bashkëpunim në këto krime akuzohet edhe vëllai i tij i cili është shpallur në kërkim./Albeu.com/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5720

Policët Shqiptarë në Amerikë, krijojnë fond humanitar për familjen e policit të vrarë në veri të Kosovës, Afrim Bunjaku

dritero agolli

“Një varg, një këngë, një tufë lule për Dritëroin”

be-kufij

Çekia nga sot vendos kontrolle në kufi me Sllovakinë

Foto: Ilustrim

Flet i dashuri i shqiptares që u vra nga burri në Itali: Një herë kam debatuar me Alfredin!

greqi policia

Tmerr në Greqi/ E preu makineria e mishit, humb jetën shqiptarja në sy të vajzës

Foto: Ilustrim

Vetëvritet burri që ekzekutoi gruan 35-vjeçare në Itali (FOTO)

azil

Po rritet pakënaqësia e gjermanëve me politikën e migracionit, shikoni sa vota do të fitonte AfD

artur liolini

Atë Artur Liolini ndërron jetë në SHBA, Begaj: Pasardhës i denjë i Fan Nolit

policia italiane

Vritet me armë zjarri në rrugë 35-vjeçarja shqiptare në Firence

INFO

NA NDIQ