Vendoset edhe një kryq gjigant në Draçevë të Shkupit – pranë përmendores së “branitellave” të 2001-ishit

ina-online
ina-online

18/02/2024

Është vendosur edhe një kryq gjigant në Draçev të Shkupit, raporton SHENJA.

Sipas të dhënave kryqi është i lartë 63.5 metra i gjërë 4 metra, i dyti për nga madhësia pas atij të Vodnos.

Investitor është Kongresi Botëror Maqedonas, ndërsa donator janë kompanitë Dabar, Prototip dhe Fakom.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ