Venko Filipçe, lider i ri i LSDM-së

Picture of INA
INA

30/06/2024

Ish ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe do të jetë lider i ri i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, transmeton TV21.

Filipçe, i cili ministër ishte në kohën e Zoran Zaevit, që publikisht janë treguar të afërt edhe jashtë institucioneve shtetërore dhe partiake, vjen në postin e liderit të partis pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme që u mbajtën sot në LSDM, që rezultuan pas dorëheqjes së Dimitar Kovaçevskit.

Filipçe në zgjdhje arriti të mposhtë Jovan Despotovskin dhe Aleksandar Bajdevskin. Që të dy poashtu kanë bartur funksione shtetërore.

Filipçe në LSDM vjen në kohën më të keqe, pasi kjo parti pësoi disfatën më të madhe në zgjedhjet e fundit paralamentare nga VMRO-DPMNE-ja, duke arritur të marrë vetëm 18 deputetë dhe duke qenë në opozitë

“Tash është koha për ripërtëritjen e LSDM-së dhe për shumë punë. Nuk ka kohë për festim. Vijon periudhë për riorganizim, sipas premtimeve të mija me të cilat jam i sigurt se LSDM-ja do të fitojë”, tha Filipçe.

“LSDM-ja do të kthehet edhe më e fuqishme dhe do të jetë motor i përparimit shoqëror”, shtoi Filipçe.

Më tej tha se nuk do të zhgënjëjë anëtarët e LSDM-së dhe as qytetarët e vendit.

“Mund të premtoj se do të bëj çmos që mos ta zhgënjen besimin tuaj dhe të punoj ashtu siç kam premtuar. Kjo fitore për mua paraqet përgjegjësi e madhe ndaj jush, anëtarëve të LSDM-së, ndaj të gjithë qytetarëve tanë dhe ndaj shtetit tonë. Sonte në LSDM fitoi profesionalizmi, empatia dhe kujdesi ndaj njerëzve si vlera të mia në bazë të së cilave do të veprojë LSDM-ja”, tha më tej Filipçe.

TË FUNDIT
7 orë
CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President
11 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
11 orë
Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale
16 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
16 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

ME TE LEXUARA

17 orë
Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!
20 orë
MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve
17 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
20 orë
VLEN: BDI dhe satelitët e saj vazhdojnë të shpifin
16 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
20 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
16 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

LEXO MË SHUMË

Biden

CNN zbulon prapaskenat, ja kur e mori Joe Biden vendimin përfundimtar për t’u tërhequr nga gara për President

FB_IMG_1721587620945

Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut

Biden

Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

INFO

NA NDIQ