Veprim i jashtëzakonshëm nga Dortmundi para finales së Ligës së Kampionëve me Real Madridin

Picture of INA
INA

22/05/2024

Borussia Dortmund ka bërë një gjest shumë të bukur para ndeshjes finale të Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit duke lejuar të gjithë punonjësit e klubit të udhëtojnë falas drejt Londrës.

Për klubin gjerman, të gjithë janë të rëndësishëm, jo ​​vetëm ata në fushë, dhe për këtë, të 519 punonjësit do të kenë mundësinë të shikojnë klubin e tyre në ndeshjen më të rëndësishme në 11 vitet e fundit.

Kushdo që punon në siguri, pastrim, mirëmbajtje, media ose marketing në klubin gjerman, do t’u ofrohet një biletë falas për në stadium, akomodimi dhe fluturimi – të gjitha të paguara.

Të gjitha shpenzimet janë paguar dhe në këtë mënyrë Dortmundi kërkon që të gjithë të jenë pranë ekipit në natën më të rëndësishme të sezonit.

Dortmundi ka shansin për të arritur trofeun e dytë evropian në Londër, pasi të vetmin deri tani e ka fituar në vitin 1997 kur mundi Juventusin 3-1 dhe në vitin 2013 u mund nga Bayern Munichu 2-1 në Wembley.

Kujtojmë se finalja e Ligës së Kampionëve mes Borussia Dortmundit dhe Realit është planifikuar të zhvillohet më 1 qershor në Wembley të Londrës.

TË FUNDIT
2 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
4 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
4 orë
Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”...
4 orë
Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet
4 orë
Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

ME TE LEXUARA

1 ditë
FC Aarau përforcohet me djaloshin shqiptar me prejardhje nga Maqedonia
4 orë
Kroaci–Itali luhet për gjithçka
1 ditë
Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve
4 orë
Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!
23 orë
Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën
4 orë
Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet
21 orë
UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës
4 orë
Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”...
16 orë
Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare

LEXO MË SHUMË

berat gjimshiti

Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu

zvicra

Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose…

zlatko dalic

Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”…

messi

Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet

Ronaldo

Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

kroacia futboll

Kroaci–Itali luhet për gjithçka

kombetarja

Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë

xhaka zvicer

Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA

spaleti

Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë

INFO

NA NDIQ