FOTO/Reagon edhe Vera Ora, nëna e Ritës: Më fal të kam bërtitur shumë, por më ke bërë nervoz…

Picture of ina-online
ina-online

28/08/2023

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, gjatë ditës së sotme (e diel) ka qenë temë diskutimi në mediat shqiptare.

Kjo për faktin se në një koncert në Hungari u shfaq në skenë me flamurin e Serbisë.

Gjesti i yllit nga Kosova u komentua jashtëzakonisht shumë, megjithëse në një reagim, 32 vjeçarja theksoi se nuk ishte në dije për këtë, duke menduar se ishte flamuri hungarez.

Për këtë ka reaguar së fundmi edhe nëna e artistes, Vera Ora, me një postim të shpërndarë në InstaStory. Ajo ka publikuar një moment të krijueses së hitit “Anywhere”, kur kishte bërë simbolin e shqiponjës.

“Rita Ora më fal të kam bërtitur shumë, por më ke bërë nervoz. Mos u trullos”, ka shkruar ajo. Nga ana tjetër, shumë nga reagimet për këtë veprim kanë qenë pozitive, duke thënë se ka treguar kulturë e emancipim.

Image

Pos
TË FUNDIT
2 orë
Luizi i jashtëzakonshëm, shfaqet duke kënduar një hit botëror (video)
6 orë
Adele heq dorë nga muzika? Jep lajmin e keq për fansat: Më duhet një pushim i gjatë
6 orë
Merr fund ‘drama’ mes Bardhit dhe menaxherit të tij: Tani jam artist i pavarur
7 orë
Enca shfaqet e veshur e tëra në të bardha (FOTO)
7 orë
Ish banorja e BBVA shkon ta shoh vajzën e Luit dhe Kiarës, i bën dhuratën e bukur (FOTO)

ME TE LEXUARA

6 orë
Merr fund ‘drama’ mes Bardhit dhe menaxherit të tij: Tani jam artist i pavarur
6 orë
Adele heq dorë nga muzika? Jep lajmin e keq për fansat: Më duhet një pushim i gjatë
2 orë
Luizi i jashtëzakonshëm, shfaqet duke kënduar një hit botëror (video)
1 ditë
Çfarë ndodhi? Ledion Liço në “gjyq” me…
1 ditë
Këngëtarja e njohur ‘përvëluese’ në bikini (FOTO)
1 ditë
Xhensila po bashkon forcat me reperin e njohur kosovarë
1 ditë
Meriton Mjekiqi i bën urimin prekës djalit të tij

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240718_130207

Luizi i jashtëzakonshëm, shfaqet duke kënduar një hit botëror (video)

adele

Adele heq dorë nga muzika? Jep lajmin e keq për fansat: Më duhet një pushim i gjatë

bardhi kumanove

Merr fund ‘drama’ mes Bardhit dhe menaxherit të tij: Tani jam artist i pavarur

enca haxhiaj

Enca shfaqet e veshur e tëra në të bardha (FOTO)

Luizi Kiara

Ish banorja e BBVA shkon ta shoh vajzën e Luit dhe Kiarës, i bën dhuratën e bukur (FOTO)

shanen doherty

Mjeku zbulon se si ishin momentet e fundit të aktores para se të ndërronte jetë

flori

“I zhdukur” prej kohësh, këngëtarja e njohur flet për Flori Mumajesin (FOTO)

meriton mjekiqi

Meriton Mjekiqi i bën urimin prekës djalit të tij

xhensila murtezaj

Xhensila po bashkon forcat me reperin e njohur kosovarë

INFO

NA NDIQ