Veriu i Kosovës/ Spahiu: Shpresoj dhe besoj se do të triumfojë Kosova

INA
INA

3 Qershor, 2023

Procesi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë ka hyrë në fazën finale. Bashkësia ndërkombëtare kërkon nga palët që brenda një kohe relativisht të shkurtër të filloj zbatimi i marrëveshjes së Ohrit, në të cilën parashihet një njohja de fakto e Kosovës nga Serbia, por edhe formimi i Asociacionit të komunave serbe.

Presioni ndërkombëtarë është shtuar, por mbetet të shihet se si do të përfundoj ky kontest disa vjeçar.

Profesori dhe analisti, Nexhmedin Spahiu thotë për agjencinë e lajmeve INA, “se si do të jetë asociacioni akoma nuk dihet”.

“Këtë do ta përcaktojë beteja që po zhvillohet këtyre ditëve mes policisë së Kosovës e KFOR-it në njërën anë dhe Policisë speciale të Serbisë të maskuar si protestues”, thekson ai.

Profesori Spahiu, i cili njihet si një parashikues shumë i mirë i ngjarjeve, shpreson dhe beson se fitimtare do të del Kosova.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5646

Pas publikimit të pamjeve, reagon kryeministri Kurti – ka këtë mesazh!

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

Enver Bytyqi

Bytyçi: Takimi sekret në New York me Vuçiqin tri ditë para sulmit, Ja pse duan KFOR ta marr kontrollin në veri

IMG_5650

Sveçla: Kemi dëshmi se Serbia e organizoi sulmin në Banjskë – Kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

Radojcic vilat pasuria

Sveçla tregon se për çka do ta shfrytëzojnë vilën e Radojçiqit!

IMG_5648

Publikohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku (VIDEO)

vjosa Osmani

Osmani: Me armët ruse Vuçiq po mendon aneksimin sipas modelit të Krimesë

Shaip Kamberi

Kamberi: Vuçiq mund të hakmerret ndaj shqiptarëve në Luginën e Preshevës

INFO

NA NDIQ