Versioni i ri i Chrome lejon përdoruesit të telefonojnë bizneset nga fusha e kërkimit

Picture of INA
INA

03/07/2024

Google ka shtuar Chrome Actions në aplikacionin mobil ku përdoruesit mund të telefonojnë, lexojnë vlerësime apo të marrin drejtime në hartë tek një restorant apo biznes tjetër direkt nga fusha e adresës.

Kompania njoftoi funksionalitetet e reja në postimin në blog ditën e Mërkure. Përdoruesit e Android do të shohin këtë funksionalitet menjëherë, por përdoruesit iOS duhet ë presin deri në Vjeshtë.

Prezantuar për herë të parë në 2020-ën, me Google Actions mund të kryeni veprime nga fusha e adresës duke kërkuar për ndryshim fjalëkalime, fshirje historiku apo përkthim faqeje.

Së bashku me Chrome Actions, Google gjithashtu shtoi disa përditësime të tjera në Chrome përfshirë kartat ngjarjeve sportive. Përdoruesit mund të marrin përditësime automatike të ekipit të tyre dhe mund të përshtaten.

TË FUNDIT
7 orë
Cila veturë elektrike mundi të gjithë në testin e distancës?
2 ditë
Elon Musk paralajmëron lansimin e robotëve humanoidë
4 ditë
Po kërkoni një makinë të përdorur deri 10.000 €? Këto modele janë zgjidhja më e mirë
5 ditë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
6 ditë
Ndërpritet sistemi i IT’së në të gjithë botën goditen bankat, mediat dhe linjat ajrore

ME TE LEXUARA

7 orë
Cila veturë elektrike mundi të gjithë në testin e distancës?

LEXO MË SHUMË

eva-elektrike

Cila veturë elektrike mundi të gjithë në testin e distancës?

Elon-Musk-cip

Elon Musk paralajmëron lansimin e robotëve humanoidë

vetura golf import

Po kërkoni një makinë të përdorur deri 10.000 €? Këto modele janë zgjidhja më e mirë

haker

Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT

otwarcie-txt-uslugami-w-hakera

Ndërpritet sistemi i IT’së në të gjithë botën goditen bankat, mediat dhe linjat ajrore

Trump Musk

Elon Musk do të mbështesë fushatën e Trumpit me mbi 41 milionë euro në muaj

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit

auto_donald-trump-oval-office1550229304

“Nuk kanë turp!” Trump për Zuckerberg: Nëse bëhem president, do ta dërgoj në burg për një kohë të gjatë

chat-gpt

“ChatGPT” vjen në një pjesë të automjeteve të gjigantit gjerman

INFO

NA NDIQ