Versioni web i Threads bëhet më i lehtë për përdoruesit

INA
INA

06/11/2023

Versioni në web i Threads është në përmirësim.

Shefi i Instagram, Adam Mosseri postoi disa opsione të reja që janë shtuar për të lehtësuar navigimin e përdoruesve.

Në postimin e Mosseri shkruhet:

-Tani mund të redaktoni tekstin alternativ për fotot dhe videot tuaja kur postoni nga versioni web.

-Kopjo dhe ngjit (copy, paste), tërhiq dhe lësho (drag, drop) fotot dhe videot në postim.

-Vendosni disa postime në një të vetëm.

-Shihni përgjigjet dhe ripostimet duke klikuar pëlqimet dhe shikimet në një postim.
Veç të tjerash, Mosseri ka kërkuar mendimin e përdoruesve si dhe komentet e tyre për opsionet që duan të shtojnë në platformë./tvklan.al

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Internet-Safe-Day

6G po vjen në iPhone: Apple nuk heq dorë nga modemet e veta

apple-iphone-15-pro-3

iPhone 19 me një risi që telefonat Android e kanë pasur prej vitesh

messenger

Meta do të lansojë veçorinë ‘end-to-end encryption’ për bisedat në Messenger

wikipedia

Këto ishin temat më të kërkuara në Wikipedia këtë vit

whatsapp-main-600x360

WhatsApp së shpejti do të mundësojë ndarjen e imazheve dhe videove me kualitet origjinal

meta-logo-1

Meta anulon mundësinë për të biseduar me miqtë nga Facebook në Instagram

Bitcoin

Bitcoin vendos rekord të ri vjetor duke kapërcyer vlerën e 43 mijë dollarëve

Bitcoin

Bitcoin kap vlerën e 41 mijë dollarëve. Pse po rritet pikërisht tani?

iphone- telefon mobil

Shumica nuk i dinë këto gjëra për iPhone

INFO

NA NDIQ