Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë

Picture of ina-online
ina-online

19/05/2024

Koordinatori për diasporën dhe anëtar i këshillit themelues të Lëvizjes Demokratike, Mustafë Veseli paralajmëron një vizitë të investitorëve turq, të cilët kanë shprehur interes për investime në Maqedoninë e Veriut.

Ai këtë e bëri të ditur pas pjesëmarrjes në Samitin ndërkombëtar ekonomik të Ballkanit, të mbajtur në Beograd.

“Dje në samitin ndërkombëtar ekonomik të Ballkanit që u zhvillua në Beograd, patëm mundësinë të jemi pjesëmarrës dhe të zhvillojmë takime të drejpërdrejta dhe të vyeshme me qëllim për të sjellur në vizitë biznesmenë ndërkombëtarë në vendin tonë dhe me shpresë që nesër t’ju ofrojmë mundësi dhe incitime investuese për të pasur një zhvillim ekonomik sa më rimarrës.

Falënderojmë ambasadat turke dhe njerëz me influencë ndërkombëtare që mundësuan këtë pjesëmarrje dhe vlen të ceket që për një vizitë shpejt të realizueshme, do vërshojnë në grup në vendin tonë, 55 biznesmenë për t’u njoftuar me potencialin ekonomik dhe zhvillimor të vendit tonë. Tjerat, do varen nga Qeveria e ardhshme!”, bëri të ditur Veseli.(INA)

TË FUNDIT
22 minuta
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
36 minuta
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
59 minuta
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit
1 orë
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut
2 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

ME TE LEXUARA

19 orë
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
8 orë
Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së
1 ditë
Sa do të kursehet në shëndetësi me heqjen e drejtorëve ekonomik nga Klinikat
3 orë
Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori
19 orë
Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek
8 orë
Sot bëhet varrimi i gazetarit Isuf Kadriu
1 ditë
Kathimerini: A do të bëhet Mickoski Orbani i izoluar i Ballkanit!?

LEXO MË SHUMË

Murtezani-Mariciq-750x430

Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane

IMG_3551

Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

mexhiti 1

Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

maricic orhan

Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

INFO

NA NDIQ