Veseli do ta zëvendësoj Bexhetin në postin e kryetarit të Komunës së Sarajit

Picture of ina-online
ina-online

10/06/2024

Pasi kryetari i komunës së Sarajit, Blerim Bexheti mori mandatin e deputetit, tanimë në vendin e tij deri në zgjedhjet e ardhshme komunale do të zëvendësohet nga Iljas Veseli, këshilltar në këtë komunë komunë.

”Me rastin e fillimit të angazhimit të Ilјas Veseli si zëvendës kryetar komune, kisha nderin që bashkë me kryesuesin e këshillit komunal z. Musa Alili të bashkëbisedojmë në lidhje me situatën e krijuar, si dhe për mbarëvajtjen e proceseve të punës, në bazë të kompetencave ligjore. Gjithashtu shpreha urime në misionin e marrë nga Ilјas Veseli dhe ofrova mbështetjen time të parezervë, me të vetmin qëllim që komuna e Sarajit të ruaj dinamikën e realizimit të projekteve që janë në interes për të gjithë banorët e komunës tonë”, shkruan Blerim Bexheti.

TË FUNDIT
3 orë
Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke
4 orë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
5 orë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)
6 orë
Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare
6 orë
Azizi drejtuar BDI-së: Stoilkoviçin nuk e sollëm ne, atë e gjetëm në mesin tuaj (VIDEO)

ME TE LEXUARA

5 orë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)
1 ditë
Spasovski: Nuk ka projekte të reja në programin e qeverisë së re, por projekte që duhet të përfundojnë
24 orë
MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!
4 orë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
1 ditë
Azizi: Në vitin 2016 ra regjimi i Gruevskit, sot po bie regjimi i Ali Ahmetit (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

bejxhan iljaz

Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke

isuf kadriu

Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT

LSDM

Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)

sadulla duraki duraku

Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare

Adnan Azizi

Azizi drejtuar BDI-së: Stoilkoviçin nuk e sollëm ne, atë e gjetëm në mesin tuaj (VIDEO)

arben taravari

Taravari para votimit të Qeverisë: Këto janë zotimet tona!

Mickoski

Kathimerini: A do të bëhet Mickoski Orbani i izoluar i Ballkanit!?

Klinika Shkupi Spitali Shkup

Sa do të kursehet në shëndetësi me heqjen e drejtorëve ekonomik nga Klinikat

autobus-privat-shkup

Nga e hëna, transportuesit privatë nuk do të qarkullojnë, shkak borxhet ndaj tyre

INFO

NA NDIQ