Veseli: Ky është vendimi i Gjykatës së Vranjës për dy filmat

ina-online
ina-online

14 Gusht, 2023

Aktori Gani Veseli nga Presheva ka bërë të ditur vendimin e sotëm të Gjykatës së Vranjës, që sanksionon dy filmat shqiptarë.

“Para pak çasteve Gjykata e Lartë në Vranjë solli vendimin e fundit me të cilin filmi “I PABESI” ndalohet të shfaqet, ndërsa filmi tjetër “Heshtja vret” lejohet me kusht nëse largohet llogo e Republikës së Kosovës nga filmi. Ndërkaq unë si producent nuk pranova asesi të ndodh të hiqet sepse kamë 5 filma që janë me llogo te Republikës të Kosovës dhe vlerën e atyre që investojn në Art e Kulture nuk e zhduki për asnjë arsye ,kërkes ose interes të dikujt në këtë rastë të r.Serbisë,sepse është vlerë e artit dhe financues i këtyre Filmave. Prandaj Falemderit REPUBLIKA E KOSOVËS ❤️”, ka shkruar Gani Veseli, që është producent i dy filmave. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

daniel server

Daniel Serwer përmend skenarët e rrezikshëm të Serbisë dhe Rusisë

kompleksi-adem-jashari

“Turqit janë të gatshëm që të bëjnë film për Adem Jasharin”

pika zero

‘Pika zero e historisë’/ Zbulohen statuja të reja në vendet e lashta të Gobeklitepe dhe Karahantepe

universiteti tiranes

Sot nis viti i ri akademik/ 20 mijë studentë ulen për herë të parë në auditore, ‘Mjekësia’ paralajmëron bojkot

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

greqi policia

Tronditet Selaniku, goditet me thikë një 19-vjeçare shqiptare në një park të qytetit

Shaip Kamberi

Kamberi: Vuçiq mund të hakmerret ndaj shqiptarëve në Luginën e Preshevës

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Në Ohër gjithnjë e më pak filloristë shqiptarë

INFO

NA NDIQ