Vetëm brenda një viti: Chelsea kalon edhe La Ligën me shpenzime – i afrohet Bundesligës

Picture of INA
INA

16/08/2023

Chelsea nuk po ndalet me transferime as këtë verë, ndërsa shuma e shpenzimeve të tyre sa shkon e rritet.

Madje, klubi londinez po garon edhe kundër ligave, duke kaluar shpenzimet e disa prej tyre.

Së fundmi, Chelsea ka kompletuar transferimin e Moises Caicedos nga Brightoni për 133 milionë euro, duke i çuar shpenzimet për vetëm një vit në 934 milionë euro.

Mirëpo, klubi londinez ka arritur marrëveshje me Southamptonin për Romeo Lavian, që do të kushtojë 69 milionë euro.

Me këtë transferim të belgut, Chelsea kalon shifrën e një miliard eurove për tri afate kalimtare të fundit.

Todd Boehly dhe bashkëpronarët e tjerë të klubit londinez duket se nuk e kanë ndërmend të ndalen, pasi tashmë po afrojnë edhe Michael Olisen nga Crystal Palacen për shifrën e 40 milionë eurove.

TË FUNDIT
43 minuta
Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)
9 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
10 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
10 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
10 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

ME TE LEXUARA

17 orë
Zvicra mposhti hungarezët, Shaqiri rezervist
10 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
17 orë
Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s
9 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
1 ditë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”
16 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)
43 minuta
Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)
1 ditë
EURO 2024/ Shqipëri – Itali, si priten të rreshtohen skuadrat
14 orë
“Në shtëpi fiton gruaja... por sot fiton Italia”, çifti italo-shqiptar 'përplasen' për ndeshjen

LEXO MË SHUMË

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

INFO

NA NDIQ