Vetëm dje janë dënuar gati 500 shoferë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

31/01/2022

Vetëm ditën e djeshme, në të gjithë territorin e vendit, gjatë kontrollit të përforcuar aksionar, policia rrugore ka dënuar gjithsej 474 drejtues automjetesh që kanë tejkaluar shpejtësinë, raporton Portalb.mk.

Nga gjithsej 474 shoferë që janë të dënuar, 161 prej tyre kanë tejkaluar shpejtësinë në zona të banuara, dhe 313 jashtë zonave banimi.

“Prej tyre, 74 automjete kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se e lejuara, dhe 13 automjete kanë lëvizur më shumë se 70 kilometra në orë nga ajo që është e lejuar, njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme.

Ata shtojnë se kontrollet e forcuara të veprimit do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

“I bëjmë thirrje të gjithë pjesëmarrësve në komunikacion që të respektojnë rregullat e komunikacionit dhe të kontribuojmë së bashku për rrugë më të sigurta, thonë nga MPB.

TË FUNDIT
35 minuta
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
2 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
2 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
3 orë
Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë
3 orë
Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

ME TE LEXUARA

23 orë
Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore
2 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
1 ditë
Mickoski: Nuk ka podrume të kuqe, Ahmeti sheh fantazma
11 orë
Erdogan: Alija Izetbegoviç veshi uniformën kur duhej, le të kujtojmë fjalët e tij për Srebrenicën
1 ditë
Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

ziadin sela

Kujt i takon legjitimiteti pas rivotimit? Sela: Edhe fituesi në kampusin shqiptar duhet të marrë mandat

arber ademi

Si e humbi Fronti një deputet në Llërcë? Ademi: Nuk i pranojmë rezultatet! Ibrahimi: Ankesat të dërgohen në KSHZ

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Pas dorëheqjes së Kovaçevskit, LSDM-ja fillon përgatitjet për zgjedhjen e liderit të ri

KSHZ-Komisioni

Rivotimi/ VMRO s’ka vendosur për ankesa, Fronti Evropian do të ankohet për procesin e rivotimit në Llërcë

vlen llogo

Jo zyrtare, kjo është pakoja ekzekutive e koalicionit VLEN

INFO

NA NDIQ