Selmani: S’ka Maqedoni, Shqipëri apo Serbi të madhe! Vetëm në Europë të Madhe mund të jetojmë, dhe do të jetojmë

INA
INA

19 Gusht, 2023

Ish zëvendëskryeministri dhe ish ministri i Shëndetësisë, Imer Selmani ka komentuar reagimet e vazhdueshme pas paraqitjes së ikonografisë së “Shqipërisë së Madhe” në Tetovë, gjatë vizitës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

Selmani për REL/RFE thotë se nuk ka më shtete të mëdha, por ka një Europë të Madhe, ku do të jetojnë të gjithë qytetarët tanë.

“Mendoj se ka qenë një rast i izoluar, në të cilin një ikonografi, në të cilën, ja si shqiptar, nuk paraqet ndonjë mesazh ndaj meje. Ëndrra është të jetojmë në Europë. Flamuj të tillë ne kemi parë në të kaluarën, dikush do të nxjerr flamurin e Maqedonisë së Madhe, të ndonjë Maqedonie të vjetër, të Shqipërisë së Madhe, të Serbisë së Madhe. Nuk ka të madhe më, tani ka vetëm një Europë të Madhe. Bota është globalizuar dhe secili qytetar i ndërgjegjshëm dhe i arsyeshëm e di se vetëm në Europë të Madhe mund të jetojmë, dhe do të jetojmë”, tha Selmani./tv21.tv

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Persona të caktuar nuk do të përfitojnë nga amnistia! LSDM do të ndërhyjë me amendamente

denari-756x420-696x387-1

Nuk do të ketë rritje lineare të pensioneve! Trençevska: Për një vjet e gjysmë rritëm pensionet për 3.200 denarë

Maqedoni_Bullgari_1

Grupet punuese eksperte të RMV-së dhe Bullgarisë dje kanë mbajtur takim, në fokus realizimi i Marrëveshjes për fqinjësi të mirë

sulmi turqi

Turqia arreston 145 persona të dyshuar për lidhje me kurdët rreth sulmit në Ankara

ukraina-rusi-kiev-ushtar

Ukraina thotë se ka rrëzuar 29 dronë të lëshuar nga Rusia – në sulmet gjatë natës që zgjatën më shumë se tri orë

termet

Tërmet i fuqishëm në Napoli të Italisë, banorët e kalojnë natën në rrugë

Albin-Kurti1

Kurti: Shumica e sulmuesve në Banjskë, pjesëtarë të Mbrojtjes Civile ose Brigadës Veriore

Ursula von der Leyen

Sot Parlamenti Evropian diskuton për situatën në veri

kontrolloret-ajror-MK-1130x635-1-696x391

Kontrollorët e trafikut ajror në Maqedoni paralajmërojnë grevë më 12 tetor

INFO

NA NDIQ