Vetëm në janar numri i rasteve aktive me virus është rritur për mbi 11 mijë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/01/2022

Nga fillimi i janarit 2022 deri dje, në 16 ditë, numri i rasteve aktive me COVID-19 është rritur me mbi 11 mijë. Nëse më 31 dhjetor 2021 numri i rasteve aktive ishte 5006, dje ishte 16132. Përqindja e rasteve pozitive gjatë fundjavës është rreth 22 për qind.

Dje (e diel, 16 janar) janë regjistruar 1348 raste të reja me COVID-19 nga 6141 testime ose 21.9 për qind. Nga numri total i rasteve pozitive (1348), janë regjistruar 145 riinfeksione, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Në 24 orët e fundit janë raportuar tetë të vdekur dhe 784 të shëruar, njoftoi dje Ministria e Shëndetësisë, duke cituar të dhënat e Institutit të Shëndetit Publik.

Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 1.706.696 testime për COVID-19. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Covid që nga fillimi i epidemisë është 244.632, numri i të shëruarve është 220.400, numri i të vdekurve është 8.100, ndërsa numri i rasteve aktive është 16.132, gjysma e të cilëve janë në Shkup.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN sonte mban tubimin qëndror në Shkup, kanë një kërkesë për pjesëmarrësit

bilall kasami

Kasami: Një ndër pikat kryesore të qeverisë së ardhshme do të jetë procesi i decentralizimit

inbound6681746849427487932

Sistemi zgjedhor në RMV të plotësohet me lista të hapura dhe votim për kandidatin e preferuar

kovacevski -agron

Kovaçevski: Në njësinë zgjedhore 6 të gjithë kanë kandidatë nga e kaluara, vetë LSDM ka kandidat për të ardhmen me Agron Demirin

stojance-angellov-701x430

“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

INFO

NA NDIQ