Vetëvendosja do të festojë 28 nëntorin në Tetovë, me festën e nënshkrimit të koalicionit të Lidhjes Evropiane për Ndryshim

Picture of ina-online
ina-online

28/11/2023

Nënshkrimin e koalicionit të LEN dhe festën e 28 Nëntorit në Maqedoni të Veriut do ta madhështojë edhe Lëvizja Vetëvendosje!

Siç bëhet e ditur tashmë Lidhja Europiane për Ndryshim me në krye Bilall Kasamin e Lëvizjes BESA, Afrim Gashin e Alternativës dhe Izet Mexhitin e Lidhjes Demokratike në Tetovë më 28 Nëntor do të nënshkruaj koalicionimin e tyre edhe zyrtarisht.

Në një event madhështorë në sallën medicinale në Tetovë, ashtu siç mëson portali ynë, të pranishëm do të jenë shumë figura të shquara dhe krerë të lartë të partisë në pushtet në Kosovë, pra Vetëvendosjes. Arbër Zaimi nga Tirana, Bekim Qoku nga Struga, Ardita Sinani nga Presheva që të tre këshilltarë të kryeministrit Kurti, pritet të jenë në mesin e të ftuarve të LEN-it, koalicion ky që pretendon në zgjedhjet e ardhshme të jetë fituese absolute.

Vlen të theksohet se kjo nuk është hera e parë që këshilltarë të kryeministrit Kurti marrin pjesë pasi në eventin e Komunës së Tetovës me rastin e pritjes së Kryeministrit, kishte shumë mysafirë dhe këshilltarë të Albin Kurtit dhe presidentes Vjosa Osmani.

TË FUNDIT
27 minuta
VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit
2 orë
60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!
2 orë
Ixhet Memeti nuk ka imunitet
2 orë
Trupi i pajetë i një burri është nxjerrë nga Vardari në afërsi të Urës së Gurit, për momentin nuk dihet identiteti i tij
2 orë
Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku

ME TE LEXUARA

21 orë
Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten
4 orë
Qeveria e re VMRO dhe VLEN, një miliardë euro për komunat
1 ditë
Qeveria me njoftim: Qytetarët të mos bien pre e mashtrimeve, nuk kemi dërguar mesazhe për kompensim
20 orë
VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat
4 orë
Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje
1 ditë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
19 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
4 orë
Milloshoski: Pas negociatave me VLEN-in për formimin e qeverisë, do të hapet mundësia për bisedime me ZNAM-in

LEXO MË SHUMË

vmro

VMRO-DPMNE-ja pret që deri me 28 maj të formohet Kuvendi, qeveria deri në mes të qershorit

kredite denar

60.090 denarë i duhen një familjeje katërantarëshe!

ixhet memeti

Ixhet Memeti nuk ka imunitet

uji-vardar

Trupi i pajetë i një burri është nxjerrë nga Vardari në afërsi të Urës së Gurit, për momentin nuk dihet identiteti i tij

Polici-a-2-750x430

Shoferi 32 vjeç nga Kërçova humbi jetën në aksident trafiku

lojra

Do të largohen rekuizitat argëtuese në Karposh të Shkupit, konfirmon MPB

policia-714x420

Arrestohet kumanovari në Tetovë, ka tentuar ta sulmojë gruan e tij

antonio milloshoski

Milloshoski: Pas negociatave me VLEN-in për formimin e qeverisë, do të hapet mundësia për bisedime me ZNAM-in

ixhet memeti

Bastiset shtëpia dhe ambientet e zyrës të prokurorit Ixhet Memeti, dyshohet për mitmarje

INFO

NA NDIQ