Surroi: Gabim, edhe nderimi i luftëtarëve shqiptarë të Kumanovës dhe luftëtarëve serbë të Banjskës

INA
INA

28/09/2023

Gazetari dhe publicisti kosovar, Veton Surroi, ka thënë se është gabim edhe që Kosova ka nderuar si heronj njësitin paramilitarë që kishte orgnaizuar sulmin në Kumanovë në vitin 2015 dhe gjithashtu ka thënë se është gabim që njësiti paramilitarë serb që ka sulmuar Kosovën po heroizohet nga Serbia.

Surroi ka thënë se të dyjat janë gabim dhe se dy gabime nuk e bëjnë një të drejtë.

“Trupat e njësisë paraushtarake shqiptare etnike që sulmuan Maqedoninë Veriore (2015) u cilësuan si heronj në Kosovë. Pjesëtarët e njësisë paraushtarake etnike serbe që sulmuan Kosovën (2023) u përshëndetën si heronj në Serbi.Të dyja gabim! Dy gabime nuk bëjnë një të drejtë! “, ka shkruar Surroi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

lumir ldk gazetaret

LDK zgjedh Kryesinë e re, këta janë emrat e nënkryetarëve dhe anëtarëve

Liridona ademaj

Motra e Liridonës nxjerr një pjesë nga biseda me të ndjerën, ja si shprehej viktima për gratë e shtypura (foto)

babai-770x433-1-1-750x430

“Ne kërkojmë gjak”! Babai i Naim Murselit: Erdhën dy veta, nëse duan le të më vrasin

Screenshot_2023-12-08-21-30-32-321_com.android.chrome-edit

Ambasadori i Suedisë vjen me deklaratën e fundit për vrasjen e Liridonës

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

INFO

NA NDIQ