“Viajar”: Shqipëria destinacioni perfekt për të shijuar pushimet

ina-online
ina-online

15 Shtator, 2023

Imagjinoni të uleni në një plazh me flladin e detit që ju përkëdhel, një koktej në dorë dhe zhurmën e ujërave të detit Adriatik në sfond. Një ëndërr që mund ta përmbushni në Shqipëri, një nga destinacionet më në trend ku mund të kaloni pushimet më të bukura, shkruan në një artikull gazetarja Miriam Gonzalez, të botuar në të përditshmen spanjolle “Viajar”.

Udhëtoni drejt Durrësit, një qytet bregdetar i mrekullueshëm ku ofrohet gjithçka që dëshironi. Festat më të mira, plazhet më mahnitëse, natyra më e bollshme dhe monumentet më mbresëlënëse gjenden këtu, për këtë arsye qyteti njihet si Roma e vogël e Shqipërisë!

Shqipëria ka gjithçka që ju nevojitet për të kaluar pushimet më të bukura të jetës tuaj, është destinacioni perfekt për të shijuar verën në maksimum.

Çdo vit, vendi ka tërhequr një numër në rritje vizitorësh, të cilët kanë gjetur një pjesë të parajsës me plazhet dhe pyjet plot hijeshi, perëndimet e bukura të diellit dhe qytetet mbresëlënëse.

Në një udhëtim tetëditor do të keni kohë për të bërë gjithçka që ëndërroni.

Mund të laheni dhe të ecni përgjatë plazhit të pafund të Durrësit, një zonë ranore shumë e njohur ku do të shihni perëndimin e diellit.

Përveç kësaj, Durrësi ka portin më të madh detar në vend, kështu që ju mund të lundroni në ujërat e kristalta shqiptare.

Shqipëria është vendi i kontrasteve dhe në qytetet e saj të bukura do të mund të shihni gjurmën e pamohueshme që kanë lënë qytetërimet ndër shekuj.

Në Durrës, do të mund të shihni ndërtesat e lashta romake që janë ende të dukshme.

Në këtë udhëtim mund të shfrytëzoni rastin për të parë murin mbresëlënës që ruhet ende, dhe mbetjet e asaj që ishin forumi dhe amfiteatri.

Gjithashtu mund të shijoni një shëtitje nëpër qytet në xhaminë kryesore të bukur dhe kishën ortodokse mbresëlënëse të Shën Pavelit dhe Shën Ast të Durrësit.

Vizitorët do të kenë mundësi të shijojnë edhe jeten e gjallë të natës, në bare, klube dhe pub-e si Kopshti Illyrian, Boga Lounge apo Portofino Lounge, vende ku ofrohen koktejet më të mira të qytetit.

Dhe mos harroni se nata është e gjatë, kështu që ju mund të përmbushni ato ëndrra që keni vetëm me pushime, të laheni në det në errësirë ​​ose të shikoni lindjen e diellit të shtrirë në një plazh parajsor. //a.i/ATSH

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

albin kurti

Albin Kurti: Ky ishte qëllimi i Vuçiqit më 24 shtator

chollet

Chollet telefonon Kurtin dhe Vuçiqin. Ja mesazhi i tij

armatimi veri

Lajmi i fundit/Në veri të vendit arrestohen edhe dy persona dhe konfiskohet arsenal armësh

krenar lloga

Lloga: Ligji për amnisti do të dorëzohet në Kuvend, s’ka amnisti për veprat e rënda penale

merko

Merko tanimë 3 muaj në “Listën e Zezë”, asnjë rast nuk ka marrë epilog

market-kovacevski-bekteshi

Ulje të çmimeve për pijet, perimet dhe pemët në Maqedoni, Kovaçevski jep detaje

hovenier

Hovenier për grupin terrorist: E dimë që qëndon dikush prapa tyre që i ka pajisur me armatim të rëndë

lajcak

“Die welt”: Lajçak duhej shkarkuar, Biden të ndërhyjë!

Armando Duka

Armand Duka me post të rëndësishëm, bëhet njeriu i dytë i UEFA-s

INFO

NA NDIQ