VIDEO/ Adelina Ismaili rikthen performancën e saj ikonike të vitit 1996 në Festivalin e RTSh-së

ina-online
ina-online

22/12/2023

Të enjten, në Pallatin e Kongreseve në Tiranë është mbajtur e ashtuquajtura ‘Nata e Nostalgjisë’ në kuadër të edicionit të 62-të të Festivalit të Këngës në RTSh.

Artistët konkurrues të këtij viti janë ngjitur në skenë për të interpretuar hitet e vjetra ndër vite të festivalit, shoqëruar nga emra të spikatur të muzikës shqiptare.

E në skenë si e ftuar speciale u ngjit edhe e madhja Adelina Ismaili, e cila njëkohësisht këtë vit është edhe anëtare e jurisë.

Ajo riktheu performancën e famshme të edicionit të 35-të të festivalit, ku kishte konkurruar me këngën “E jotja s’jam” në vitin 1996.

E shoqëruar nga kërcimtarë të shumtë në skenë, ismaili riktheu nostalgjinë e vitit kur bëri revolucion me paraqitjen e saj ekstravagante në Festivalin e RTSh-së, e cila është mbajtur mend gjatë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

luiz-ejlli1

Luizin e pyesin për BBV3, ai thumbon keq banorët

leonora jakupi

FOTO/Problemet shëndetësore të deputetes Musliu, Leonora Jakupi: Po ta dinë njerëzit se sa të bardhë e ke zemrën, do të luteshin për ty

Sara gjordeni bbvip

Sara bënë deklaratë të madhe: “Do të pozoj nudo…”

heidi romeo

Ndodh puthja e parë mes Romoes dhe Heidit – momente romantike mes çiftit në BBVA 3

endrik beba

Endrik Beba habit me deklaratën pas daljes nga BBV, ja çfarë thotë për Sarën

bora roemo

“Gjysma e gjysmës sime”, u përlot me hyrjen e Bora Zemanit në BBV3, Romeo-Heidit: U bllokova, doja t’i thosha…

luizi kiara

“Shtëpi e re, një emër i veçantë për vajzën” Luizi dhe Kiara thonë gjithçka (Video)

luizi-kiara

Perlat e Luizit dhe Kiarës…lejnë pa gjumë fansat

heidi

Heidi Baci VIP?: Gazetarja e ‘‘konteston“ epitetin që i është dhënë asaj

INFO

NA NDIQ