VIDEO/ Al-Nassr eliminohet nga Liga e Kampionëve, Brozoviç humb penalltinë

INA
INA

12/03/2024

Skuadra e “Al Nassr” humbet 5-6 pas penalltive dhe eliminohet nga Liga e Kampionwve nga skuadra e Al-Ain. Skuadra e trajnerit Kastro u tradhtua nga yjet e saj, të cilët gabuan nga pika e bardhe e 11-te metershave. Megjithatë, duke kujtuar se si në minutën e 45-të te pjeses se pare, ekipi saudit po humbiste 0-2 në shtëpi, të befasuar nga dygoleshi i Rahimit, që dukej si një verdikt pas humbjes 1-0 në ndeshjen e parë.

Megjithate, nisi reagimi i vendasve në minutën e 50-të, kur Ghareeb kishte nisur permbysjen, e cila vazhdoi me autogolin e Eisa-s në minutën e 51-të dhe golin e Telles në minutën e 72-të.

Prandaj ndeshja shkoi në kohën shtesë, ku Jahja u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 98-të dhe komplikoi gjërat për vendasit. Al Shamsi në minutën e 103-të e ktheu Al-Ain-in në barazim, rezultat i cili do të kishte mjaftuar për t’u kualifikuar, por në minutën e 118-të një penallti nga zakonisht i pashtershmi Kristiano Ronaldo e dërgoi ndeshjen në penallti.

Nga njëmbëdhjetë metrat, Al-Ain ishte i pagabueshëm në tre përpjekjet e para; tre gabime nga katër ishin per Al Nassr. Ajo që është befasuese është se Brozovic, Telles dhe Otavio bënë gabime, lojtarë që në fakt duhet të kishin bërë diferencën duke ardhur nga Europa si top player. Ekzekutimi i CR7 ishte edhe një herë perfekt.

https://nvcplayer.crazyvidup.com/player/html/lxdzGdivOmOjy?popup=fromblocked&autoplay=1

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

Ronaldo Al Nassr

Ronaldo fiton gjyqin ndaj Juventusit, por nuk do të marr aq para se pretendonte

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern eliminon Arsenalin dhe kualifikohet tutje

Real Madrid's Brahim Diaz celebrates after he scored the opening goal during the Champions League round of 16 first leg soccer match between RB Leipzig and Real Madrid at the Red Bull arena stadium in Leipzig, Germany, Tuesday, Feb. 13, 2024. (AP Photo/Matthias Schrader)

Real Madridi e fiton dramën e madhe, e eliminon Man Cityn

champions-logo

Këto janë ndeshjet gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve

akil

Arrestohet Akil Gjakova

mbape real

Mbappen e pyesin mos ka ndërruar mendje për largimin, kjo ishte përgjigja e sulmuesit francez

INFO

NA NDIQ