VIDEO / Belgjika mjaftohet me dy gola, te Spanja shkëlqen ylli i Sosiedadit

Picture of INA
INA

06/06/2024

Mbrëmë u zhvilluan disa ndeshje miqësore të kombëtareve të mëdha. Në kuadër të përgatitjeve për “Euro 2024”, “Gjelat” e Francës mundën në “Stade Saint-Symphorien”, të Metcit, përfaqësuesen e Luksemburgut me rezultatin bindës, 3- 0.

Një gol në pjesën e parë, nga Randal Kolo Muani, në minutën e 43′-të të sfidës dhe dy gola të tjerë, në fraksionin e dytë të lojës, në minutën e 70′-të nga Xhonatan Klaus dhe të 85′-tën, nga Kilian Mbape “hipotkuan” triumfin e parë të qershorit për francezët. Tashmë, në sfidën e dytë përgatitore të këtij muaji Franca do përballet mbrëmjen e 9 qershorit me përfaqësuesen e Kanadasë, për vijuar më pas me sfidën e parë hapëse, të Evropianit të Gjermanisë, ku do të përballen me kombëtaren e Austrisë në mbrëmjen e 17 qershorit.

Fitore e lehtë edhe për Belgjikën me rezultatin 2-0 ndaj Malit te Zi me golat e shenuar nga De Brujne dhe Trosard.

Fitore e thelle sakaq për Spanjën që mundi 5-0 Andorrën me golat e shënuar nga Perez, hatrick i Ojarzabal dhe vulosja e rezultatit nga Ferran Torres. Kujtojmë që Spanja do të jetë kundërshtari i Shqipërisë në grupin e “Euro 2024”.

Në “Parken Stadium” të Kopenhagenit djemtë e Kasper Hjumland luftuan deri në fund për fitoren, me pjesën e parë të sfidës, që u mbyll me rezultatin e barabartë, 1 me 1, pas golave, të Hojbjerg e Isak, në minutat 2′ e 9′, ndërsa fitorja e “vulos” në të 86′-tën, nga kapiteni Kristian Eriksen.

TË FUNDIT
1 orë
Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C
1 orë
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D
4 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
5 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
6 orë
Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

ME TE LEXUARA

24 orë
Sylvinho: Ishim në grupin e “vdekjes” por largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit
13 orë
De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë
24 orë
ESPN: Shqipëria, kundër të gjitha parashikimeve në “grupin e ferrit”
13 orë
Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë
24 orë
Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese
11 orë
Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë
24 orë
FOTO/ Kush ishte shqiptari që hyri në fushë në ndeshjen me Spanjën

LEXO MË SHUMË

GQ8bv_LXUAA0z6y_sd

Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C

-900-0-1719338220xcover-2-869

Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024

51e6cfb2-db42-4f5b-908a-6e30392d1032-600x360

Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”

sylvinjo silvinjo

Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

kombetarja

Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

INFO

NA NDIQ