VIDEO / Benzema dirigjent, Asensio e Vinisius golashënues

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/02/2023

Skuadra e Real Madridit ka rigjetur fitoren në kampionat, teksa ka arritur të mposhtë me rezultatin e pastër 2-0, Valencian në një përballje, ku treshja e sulmit shkëlqeu e tëra.

Pjesa e parë nisi me vrull nga “madrilenët”, të cilët arritën të gjenin golin në fundin e pjesës së parë, me anë të Antonio Rudiger, por një faull i shkaktuar në ndërtimin e aksionit u pikas nga sistemi “VAR”, i cili çoi në anulumin e golit.

Me nisjen e pjesës së dytë, Marko Asensio dhe Vinisius Zhunior shënuan 2 herë në minutat 52’ dhe 54’, duke i dhënë kështu fitoren “galaktikëve”. Për t’u theksuar është dhe performanca e Karim Benzema, i cili me 2 asistime e pozicionoi veten, si “dirigjent” të sulmit “galaktik”, mirëpo u largua nga fusha me dhimbje në këmbën e djathtë. Me këtë fitore, Real Madrid arriti në kuotën e 45 pikëve, vetëm 5 më pak se Barcelona e vendit të parë.
https://vedwathoofoot2.elhighlights.com/content/play2.png

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ