VIDEO /Dimitrievski e fton në duel Ademin, ish-ministrin e arsimit, përse nuk është zgjidhur problemi me gjimnazin “Sami Frashëri” në Kumanovë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/02/2022

17 shkurt – Maksim Dimtrievski, kryetari i komunës së Kumanovës, mbrëmë në emisionin “Magazina Ekonomike” në Alsat i ka bërë ftesë publike Arbër Ademit, ish-ministër i arsimit që të bisedojnë përse në këto katër vite nuk është zgjidhur problemi me gjimnazin Sami Frashëri” në Kumanovë, shkruan Open-TV.

Ai ka theksuar se qëndron në premtimet e tij dhe se projekti është nga fundi. Dimtrievski ka shtuar se do të kërkonë mjete financiare edhe nga shteti dhe komuna. Më poshtë do të mund të ndiqni deklaratën e kreut të Kumanovës./Open-TV/

VIDEO

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bujar osmani

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, Osmani: Dje paralajmërova, t’i themi stop fushatës së zezë dhe luftës hibride

IMG_1055

Mexhiti në Kumanovë: Na duhen njerëz që punojnë, e jo që flasin dhe zhvasin

IMG_1054

Taravari: Fitorja jonë vjen për shkak të bashkimit, nuk ka alternativë tjetër përveç ndryshimit

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

INFO

NA NDIQ