VIDEO/ Drejtori i Kanal5 largon nga studio Ismet Ramadanin

ina-online
ina-online

01/11/2023

Ismet Ramadani, themeluesi i Këshillit Euroatlantik dhe njëherit këshilltari i kryeministrit të RMV-së është larguar nga studio televizive e TV Kanal5, përcjell INA.

Drejtori i këtij televizioni, Ivan Mirçevski është lidhur direkt në emision, ku ka kërkuar që Ramadani të lëshoj studio sepse sipas tij, Ramadani ka shprehur akuza se udhëheqësi i debatit po nxit frymë antishqiptare dhe segregacioni.

Por, Ramadani ka mohuar këtë duke thënë se akuzat e tilla janë ndaj faktorëve politik dhe opinionbërësve që po shprehin albanofobi dhe projekte proruse kundër integrimeve euroatlantike të vendit.

Shiko pjesën kur u largua Ramadani:

Emisioni i plotë:

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

Rama-Scholz-1068x730-1-600x360

Rama e harron “Open Balkan”, falendëron Scholzin për Procesin e Berlinit, e quan platformë kryesore për rajonin

qeveria-nato

Qeveria: Propozim-ligji për ndihmë financiare – pritet që pagesa të nis nga ky muaj!

ash

ASH: Aktoivizohu kundër dhunës ndaj grave dhe vajzave

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

BDI deputetet Kuvend ali ahmeti

Pas kryeministrit në Qeverinë teknike, BDI-ja synon pozitën e presidentit të shtetit

Levizja Evropiane per ndryshim LEN opozita shqiptare

LEN: BDI-ja, mashtrim me kryeministrin shqiptar

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

INFO

NA NDIQ