VIDEO / Fiorentina kalon në çerekfinale mes dramës së penaltive

INA
INA

07/12/2023

Njëqind e njëzet minuta dhe më shumë vuajtje, por Fiorentina arrin të kalojë vijën e finishit dhe te kualifikohet ne fazen tjeter te eliminimit direkt ne Kupen e Italise pasi që ditë më parë luajti Lacio dhe mundi Xhenoan 1-0 duke avancuar gjithashtu.

Ekipi vjollce u kualifikua në çerekfinale të Kupës së Italisë pasi mposhti Parmën me penallti. Ekipi dukal kaloi në avantazh në pjesën e parë me Bernabe dhe Bonny, në minutat e fundit të kohës së rregullt permbysja e Fiorentina-s e nënshkruar nga Nzola dhe Sotil.

Asnjë gol në kohën shtesë, kurse në lotarinë prej njëmbëdhjetë metrash, shtylla e Manit dhe gjuajtja e lartë e Kamara-s e vendosën serinë në drejtim të Fiorentinës qe merr kështu biletën për më tej. Fiorentina dhe Lazio që shkojnë në çerekfinale kështu në pritje për të njohur kundershtarët.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ