VIDEO/ Gazetarit të Al Jezeera i vritet e gjithë familja nga sulmet izraelite! Video bën xhiron e botës (Kujdes! Pamje të rënda)

ina-online
ina-online

26/10/2023

E gjithë familja e gazetarit të njohur palestinez Wael Al-Dahdouh është vrarë dje në një sulm ajror izraelit.

Bëhet me dije nga burimet për media se raketa goditi shtëpinë e tyre në kampin e refugjatëve Al-Nuseirat në Gaza.

Në pamjet e rënda të cilat shpejt kanë bërë xhiron e rrjetit dallohet korrespondenti dhe kreu i redaksisë në Gaza të Al Jazeera, i cili pasi mësoi vdekjen e familjarëve të tij, i bashkohet në spital për t’u dhënë lamtumirën.

Pamjet e gazetarit duke qarë duke mbajtur në krah vajzën e tij të vdekur po bëjnë xhiron e botës. Gazetarja e Al Jazeera-s që dha lajmin në studio është prekur live.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

biden-trump

Biden: Nuk jam i sigurt nëse do të kandidoja përsërsi, nëse Trump nuk do të ishte në garë

Putin

Putin mbërrin në Emiratet e Bashkuara Arabe

Zelenski

Ambasadorja e Ukrainës tregon arsyet pse Zelensky nuk iu drejtua Kongresit amerikan

europa_flamujt

Samiti BE-Kinë përballet me pengesa të mëdha

grat me te fuqishme

Forbes publikon listën e femrave më të fuqishme në botë, kryeson Ursula von der Leyen

An Ukrainian national flag flag waves over the center of Kharkiv, Ukraine's second-largest city, Friday, Feb. 4, 2022. The situation in Kharkiv, just 40 kilometers (25 miles) from some of the tens of thousands of Russian troops massed at the border of Ukraine, feels particularly perilous. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Rusia gjatë natës ka lëshuar 48 drone mbi Ukrainë, rrëzohen 41

JIM townsend

Townsend: Nuk mendoj se do ketë shpërthim lufte në Ballkan

Benjamin Netanyahu

Netanjahu: Vetëm ushtria izraelite mund të çarmatosë Gazën

mexhiti arabi

Mexhiti: Maqedonia e Veriut dhe Emiratet e Bashkuara Arabe do të forcojnë bashkëpunimin në shëndetësi

INFO

NA NDIQ