VIDEO / Gazetarja Amanpour publikoi një video nga lufta e Kosovës

ina-online
ina-online

16/01/2024

Gazetarja amerikane Christiane Amanpour ka publikuar një video nga arkivat e saj, luftën e Kosovës të vitit 1999 dhe përvojën e marinsave amerikanë që shërbenin në Kosovë si mision paqeruajtës, pas ndërhyrjes së NATO-s.

“Nga arkivi im këtë javë – çfarë gjetën marinsat amerikanë kur udhëhoqën një forcë paqeruajtëse në Kosovë për të ndaluar spastrimin etnik”, shkroi ajo në platformën ‘X’

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shaip kamberi vucic

Kamberi publikon listën e kërkesave që ia dorëzoi Vuçiqit

Hovenier

Hovenier: Marrëveshja e Ohrit mbetet ligjërisht obligative.

Liridona ademaj

Pas kthimit në rigjykim të rastit të Marigona Osmanit, reagon vëllai i Liridona Ademajt

radoicic radojcic spiric

VIDEO: Radoiçiq grushton ish-kryetarin ilegal të Mitrovicës së Veriut

Oleksiy Goncharenko

Deputeti ukrainas porosi për Kosovën: Armatosuni, askush nuk ju mbron!

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

Njëri 6 muaj burgim, tjetri 6 mijë euro gjobë – dënohen dy serbët për sulm ndaj KFOR-it në veri

bislimi-petkovic-lajcak

Nis takimi trepalësh në Bruksel për çështjen e dinarit serb

arbana xharra enes goga

Gazetarja Arbana Xharra fiton betejën ligjore kundër Kryeimamit Enes Goga, ky është vendimi

thaci-krasniqi-veseli-hage-selimi-specialja

Anulohet seanca e sotme ndaj ish-krerëve të UÇK-së

INFO

NA NDIQ