VIDEO/Gjeti vdekjen në liqenin e Ohrit, qytetari tregon si u bë e mundur nxjerrja e trupit të 44-vjeçarit

Picture of ina-online
ina-online

30/06/2023

44-vjeçari me inciale J.S. nga Shkupi i Maqedonisë së Veriut ka gjetur vdekjen pasi ka hyrë për t’u larë në liqenin e Ohrit. Policia njoftoi më herët se ka dyshime se 44-vjeçari ka pësuar arrest kardiak.

Në vendin e ngjarjes, ka pasur edhe persona të tjerë, të cilët pasi kanë parë trupin janë afruar për të ndihmuar për ta nxjerrë nga liqeni.

Njëri nga ata tregon se si u bë e mundur nxjerrja e trupit të pajetë të 44-vjeçarit.

Qytetari: Duke kaluar rastësisht, ishte një i mbytur aty pranë bregut. Ja erdhi edhe skafi, e nxorrëm. Tani ta identifikojnë se kush mund të jetë sepse thonë që është maqedonas dhe jo shqiptar.

Pyetje: Ti e nxorre?

Qytetari: Erdhën dhe shokët e tjerë me varka e kapëm dhe e nxorrëm. Ne nuk e dimë fare, thjesht rastësisht qëlloi që e pamë aty duke kaluar rastësisht. Kaluam atje, siç erdhi skafi, i ndihmuam për ta nxjerrë trupin.

Nga kqyrja paraprake e trupit të viktimës, nuk u konstatuan shenja dhune. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:00 të ditës së sotme në fshatin Udënisht, Pogradec në liqenin e Ohrit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave dhe përcaktimin e shkakut të humbjes së jetës./tvklan.al

 

TË FUNDIT
27 minuta
Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje
60 minuta
Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr
2 orë
Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme
2 orë
Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore
2 orë
Kallëzim penal ndaj tre policëve, gjuajtën me armë zjarri gjatë orarit të punës

ME TE LEXUARA

16 orë
Vrasja në Debresh, paraburgim për dy vëllezërit!
1 ditë
Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë
2 orë
Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme
20 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
5 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Ciceronët e BDI-së duart me gjak, na shesin moral Kombëtar!

LEXO MË SHUMË

burgu-idrizove

Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje

IMG_4697

Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr

arben taravari2

Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme

vanja

Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore

policia

Kallëzim penal ndaj tre policëve, gjuajtën me armë zjarri gjatë orarit të punës

arben fetai

“Spiun i Albin Kurtit”, Fetai flet për kritikat për pasurinë e tij: Levica vazhdimisht merret me mua

IMG_4697

Fetai: Do të ndryshojmë ligjin, për një vit të mbyllim 70% të kazinove

ilinden krusheve

Për festën e Ilindenit, Siljanovska-Davkova në Pelincë dhe Prohor Pçinski, Mickoski në Krushevë, Gashi në Shkup

Pance Toshovski

Toshovski sot në Tabanoc takohet me Daçiqin

INFO

NA NDIQ