VIDEO / Goli i parë te Beshiktashi, por Ernest Muçi mbetet me “këmbë në tokë”

INA
INA

26/02/2024

Ish-fantazistii i Tiranës, Ernest Muçi, i cili tashmë është pjesë e “shqiponjave të zeza”, të Beshiktashit, ka gjetur golin e parë në Turqi. Talenti 22-vjeçar ka arritur të dyfishojë shifrat ndaj skuadrës së Istanbulspor, duke gëzuar jo pak tifozët, por edhe teknikun, Fernando Santosh.

Pas ndeshjes, Muçi foli edhe për mediat turke, nga ku vuri theksin te fitorja e madhe, ndaj skuadrës së Istanbulspor, e më tej u ndal te objektivat e tij, teksa u shpreh se duhet të kontribuojë në sulm dhe gola.
“Ishte një ndeshje shumë e rëndësishme për ne. Ne bëmë atë që duhej të bënim, punën tonë. Duhet të fokusohemi dhe të luajmë si sot. Nuk pësuam gol dhe shënuam 2 gola. Këto janë gjëra të mira. Nuk mendoj shumë për të shënuar gola. Jam një lojtar sulmues, duhet të kontribuoj në sulm dhe gola. Kjo është ajo që pritet nga unë. Është më shumë e rëndësishme për mua të ndihmoj ekipin, është e rëndësishme për mua të ndihmoj mbrojtjen. Kemi luajtur mirë, duam të vazhdojmë kështu,” u shpreh Muçi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rosi roma rossi

Roma përgatit kontratën e re për De Rossin

futboll

Man City dhe Chelsea takohen sonte në gjysmëfinale të Kupës FA

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

INFO

NA NDIQ