VIDEO/Jakovlevska: Maqedonia ende po udhëheq politikë pro-serbe, duhet të reagoj si Shqipëria apo Kroacia

Picture of ina-online
ina-online

08/10/2023

Ish-korrespondentja nga Beogradi, Liljana Jakovlevska sonte në emisionin debatore “Click Plus” në TV21 ka theksuar se Maqedonia po mbahet shumë keq në situatën ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Sipas saj, vendi duhet të reagojë si Shqipëria apo Kroacia.

“Duhet të mbajë qëndrim për të gjithë këtë. Mjaft qëndrimi ynë se nëse nuk jemi me serbët do të na ikën çështja shqiptare ose do të jetë kështu apo tjetra. Me një fjalë, Maqedonia ende po udhëheq politikë pro-serbe”, tha Jakovlevska.

Sipas saj, vendi është shumë i ndjeshëm ndaj propagandës serbe. “Mbi 75 për qind e lajmeve që hyjnë në Maqedoni janë nga Rusia, të cilat na vijnë përmes Beogradit. Jemi tmerrësisht të ndjeshëm ndaj propagandës serbe si dhe budallallëqeve të tjera që na ofron Vuçiq”, tha Jakovlevska./TV21

TË FUNDIT
17 minuta
BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024
20 minuta
Presidentja Siljanovska Davkova priti ambasadorin e Kosovës Florian Qehaja
46 minuta
Nesër përballja Kurti-Vuçiç, BE njofton axhendën! Skepticizëm për rezultatin
2 orë
Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq
3 orë
Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati

ME TE LEXUARA

1 ditë
Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?
16 orë
Taravari e nisi me shkarkim të drejtorëve ekonomikë! Deri të premten pritet të zgjidhet problemi i sallave kirurgjike
20 minuta
Presidentja Siljanovska Davkova priti ambasadorin e Kosovës Florian Qehaja
1 ditë
Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë
16 orë
Shqipëria përshëndetet me EURO 2024, nuk pati fat përballë kampionëve
17 minuta
BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024
1 ditë
Parlamenti spanjoll nesër debaton propozimin për njohjen e Kosovës
14 orë
Sylvinho: Ishim në grupin e “vdekjes” por largohemi nga Europiani me kokën lart, të provojmë emocionet e Botërorit
1 ditë
Pas Deçanit, Begaj do të shpallet qytetar nderi edhe në Drenas

LEXO MË SHUMË

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

qehaja siljanovska

Presidentja Siljanovska Davkova priti ambasadorin e Kosovës Florian Qehaja

vucic kurti

Nesër përballja Kurti-Vuçiç, BE njofton axhendën! Skepticizëm për rezultatin

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës njofton qytetarët për kompensimin e dëmeve të shkaktuara nga moti i keq

Kuvendi gashi parlamenti maqedonise

Deputetëve të rinj në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, sot u verfikohet mandati

daniel server

Daniel Serwer: Suksesi i Kosovës s’i konvenon Vuçiqit

kirurg kozmetik

Kirurgut kozmetik i ndalohet ushtrimi profesionit në Austri, tani punon në Maqedoni

arme statistik

Maqedonia e Veriut renditet e treta në Evropë sipas shkallës së vdekjeve nga armët e zjarrit

ora-rryma-evn-struja

Fillon procedura parlamentare për plotësimin e Ligjit për Energjetikën për uljen e çmimit të energjisë elektrike nga 1 korriku

INFO

NA NDIQ