(Video) Kryeministri Kovaçevski solidarizohet me gazetarët, ja për çka bëhet fjalë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/03/2022

Kryeministri i vendit Dimitar Kovaçevski qëndroi sot në fabrikën e Ohisit për të vëzhguar nga afër procesin e pastrimit të Lindanit nga deponia e vogël. Megjithatë ekipet e gazetarëve nuk u lejuan që me makinat e tyre të shkojnë deri në vendngjarje, por nga porta e fabrikës e deri tek vendi i paraparë për deklarata ishin të detyruar të ecnin në këmbë. Për dallim nga gazetarët dhe kameramanët, kryeministri dhe ministri i ekologjisë u lejuan që me veturat e tyre të shkonin deri në vendngjarje, kjo shkaktoi revolt tek ekipet e gazetarëve të cilët kërkuan llogari nga Kryeministri, shkruan Alsat.

– Advertisements –

Megjithatë në fund të konferencës Kovaçevski në shenjë solidarizimi me gazetarët kërkoi që edhe ai dhe ekipi që e shoqëronin të kthehen në këmbë deri tek hyrja e fabrikës së Ohisit.

“Meqenëse kishit vërejtje se është dashur të vini në këmbë nga porta e deri këtu, unë do të kthehem tani me ju në këmbë dhe do të më jepni një nga pajisjet e juaja që ta mbajë, në shenjë të kërkim faljes. Faleminderit”, kështu u shpreh në fund të konferencës për shtyp kryeministri Dimitar Kovaçevski. /Alsat

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1335

Edhe Erdogani a po implikohet në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut?!

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

kurti taravari kasami mexhiti gashi

Albin Kurti deklarohet për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ