VIDEO/ Leo Messi jashtëtokësor! Edhe një tjetër gol dhe Inter Miami një hap drejt titullit. “Pleshti” ka rilindur…

Picture of INA
INA

16/08/2023

Leo Messi nuk ndalet. Argjentinasi tregoi edhe një herë anën e tij të shkëlqyer dhe shënoi një gol kundër Philadelphia Union, në gjysmëfinalet e Kupës së Ligës. Ky ishte goli i tij i nëntë, pasi Inter Miami fitoi 4-1.

Leo Messi iu bashkua Inter Miami në korrik. Argjentinasi bën një fillim të shkëlqyer në klubin e tij të ri. Ai ka luajtur pesë ndeshje deri më tani, duke shënuar tetë gola dhe duke dhënë një asistim. Ai pati një shans për të shtuar arritjet e tij natën nga e marta në të mërkurë në orën 01:00 me kohën e Europës.

Inter Miami u përball me Philadelphia Union në gjysmëfinalet e Kupës së Ligës. Skuadra nga Miami e nisi shumë mirë dhe kaloi në avantazh në minutën e 3-të falë golit të Josef Martinez.

Menjëherë pas kësaj, Messi u bë sërish i njohur. Ai mori një pasim në mes të fushës, më pas vrapoi me topin dhe më pas goditi tokën nga distanca. Goditja rezultoi shumë e saktë dhe lojtari mund të shijonte golin e nëntë me ngjyrat e Interit. “Çfarë nuk mund të bëjë ai?”,- shkruante profili zyrtar i MLS në Twitter.

Pak para përfundimit të pjesës së parë, skuadra e Messit shënoi edhe një tjetër gol. Këtë herë në listën e gjuajtësve ka hyrë miku i tij i mirë nga koha e lojës së bashku në FC Barcelona, ​​Jordi Alba.

Pamja e lojës ndryshoi pak në pjesën e dytë, por Philadelphia Union arriti të shënojë. Alejandro Bedoya e dërgoi topin në rrjetë. Megjithatë, fjala e fundit i takoi Inter Miamit. David Ruiz e mposhti portierin në minutën e 84-të, duke fiksuar fitoren 4-1.

Kështu Interi kaloi në finalen e Leagues Cup, ku do të përballet me Nashville SC. Rivalët më të afërt të Messit më parë mundën Monterrey-n 2-0. Përplasja vendimtare do të zhvillohet natën nga e premtja në të shtunë në orën 02:00 me orën europiane. Argjentinasi do të ketë një shans për të fituar trofeun e tij të pare amerikan me Interin.

TË FUNDIT
11 orë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
11 orë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
11 orë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit
11 orë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë
11 orë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...

ME TE LEXUARA

11 orë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
11 orë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
1 ditë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
1 ditë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
1 ditë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
12 orë
Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”
11 orë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...
11 orë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë

LEXO MË SHUMË

manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

lukaku

Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë

araujo

Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!…

perez real

Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

INFO

NA NDIQ