VIDEO/“Më shanin, i kafshova grekut hundën”, i riu tregon historinë e vështirë të jetës në Greqi

Iliria News Agency
Iliria News Agency

29 Mars, 2023

Lulzim Gjoci – Xhimi është djali viral në TikTok që po “namin” me videot e tij. Mirëpo, jeta e të riut nuk ka qenë e lehtë. Pasi ai në moshën 8-vjeçare ka përjetuar racizmin dhe bullizmin në shkollë në Greqi.

Në një lidhje me Skype për “ABC e Mëngjesit”, Xhimi ka rrëfyer të gjithë vështirësitë që ka kaluar nga bullzmi i nxënësve, te mësuesja dhe deri te puna për herë të parë në moshën 12-vjeçare.

Madje, Xhimi ka zbuluar se me rrogën e parë ka nisur kursin e kick-box për t’u bërë edhe më i fortë.

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

gomone-emigrant-azil-britani-angli

Qeveria britanike nis fushatën reklamuese për të penguar emigrantët shqiptarë të shkojnë në Britani

joe haliti nazar mehmeti texas teksas

SHBA/Texas: Dhoma e Përfaqësuesve Rezolutë, për shqiptarin Joe Haliti për kontributin e tij në komunitet

zvicer vevey policia vrasje

Zvicër, vritet nëna e katër fëmijëve në banesën e saj

omer xhemaili abi muhtari muhamed shemoski

Edhe një sukses i madh i shkencëtarëve tanë që veprojnë jashtë vendit

frank shkreli

Gazetari shqiptaro-ametikan Frank Shkreli nderohet në Malësi të Madhe

gjermania-780x470

Student në Gjermani? Ja çfarë duhet të dini

kusherirat libri rob beqir

Tri kushurirat e Enverit : “Për Enverin kishim një urrejtje të jashtëzakonshme”

euro

Gjermania publikon listën e pagave bruto për 50 profesione

jetmira beka vrasja gjermani

Vrasja tragjike e shqiptares në Gjermani, Luljeta Aliu ‘shpërthen’ keq: Për secilën vrasje të grave e përmendin këtë gjë!

INFO

NA NDIQ