VIDEO/ Myrto Uzuni, siguron një pikë Granada-s në garën e mbijtesës

INA
INA

19/02/2024

Granada dhe Almeria kanë ndalë nga fusha me një pikë, pasi rezultati përfundimtar ishte 1-1. Miqtë shënuan të parët, ku në minutën e 9’ ishte Pubill, i cili ndëshkoi skuadrën e Uzunit.

Në pjesën e dytë, për të shëptuar skuadrën e tij nga disfata, mendoi pikërisht Myrto Uzuni, pasi sulmuesi i kombëtares së Shqipërisë shënoi në minutën e 75’, duke barazuar rezultatin.

Me këtë pikë të fituar, Granada renditet në vendin e parafundit me 14 pikë, duke luftuar për të mbijetuar, ndërsa Almeria ndodhet në vendin e fundit me 7 pikë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

INFO

NA NDIQ