VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

INA
INA

04/03/2024

Napoli ka fituar ndaj Juventusit me rezultatin 2-1 në përballjen e vlefshme për javën e 27-ë të Serie A.

Rastin e parë në ndeshje e kishte Dusan Vlahovic që në minutën e 10-të, por goditja e tij me kokë shkoi ngjitur me shtyllën.

I njëjti kishte rast edhe në minutën e 34-të, kur gjuajti, por sërish jashtë porte.

Në rastin e parë serioz, Napoli arriti të shënonte, në minutën e 42-të, kur Khvicha Kvaratskhelia gjuajti saktë për 1-0.

Në minutën e 81-të, Federico Chiesa me një gjuajte të bukur, arriti të shënojë për 1-1.

Por pas katër minutash Napoli fitoi penallti, kur Victor Osihmen u pengua në zonë.

Nga pika e bardhë gjuajti Osimhen, por goditja e tij u prit nga Szczesny, por nga topi i kthyer shënoiGiacomo Raspadori për 2-1.

Me këtë rezultat, Napoli është i shtati me 43 pikë, ndërsa Juventusi me 57 pikë mbetet i dyti./h.ll/abcnews.al

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ